تاریخ، اشتباه کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک را ثابت می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 370747
تاریخ انتشار: 24 شهریور 1395 - 07:41
الکساندر ژوکف:
رییس کمیته‌ المپیک روسیه اعلام کرد مطمئن است تصمیم کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک برای محروم کردن روسیه اشتباه بوده است و تاریخ این مساله را ثابت می‌کند.

الکساندر ژوکف رییس کمیته المپیک روسیه

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بعد از منتشر شدن گزارش مک لارن درباره دوپینگ گسترده توسط روسیه، کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک (IPC) تصمیم گرفت پارالمپیک  روسیه را محروم کند.

سر فیلیپ کراول که ریاست IPC را به عهده دارد، سیستم ضد دوپینگ روسیه را فاسد اعلام کرد. همه اینها در حالی بود که کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) نظری خلاف نظر IPC داشت و اجازه داد ورزشکاران پاک روسیه در  المپیک شرکت کنند.

ژوکف در این باره TASS گفت‌: تعجب آور است که کراون در جلسه IOC به حضور ورزشکاران پاک روس در  المپیک رای داد اما همین فرد حق ورزشکاران پارالمپیکی روسیه را از شرکت در بازی‌های 2016 گرفت. مطمئن هستم تصمیم او غلط بوده و تاریخ این مساله را اثبات می‌کند. 

در گزارشی مک لارن هیچ انتقادی به پارالمپیک روسیه نشده است. فشارهای سیاسی و کمپین رسانه‌های غربی باعث شد که او این تصمیم را بگیرد. مطمئن هستم IOC نفع ورزش را بالاتر از هر چیزی قرار می‌دهد و تلاش خود را به کار می‌گیرد که جنبش المپیک متحد بماند اما در نهایت IPC زیر بار این فشارها نرفت.

در مراسم افتتاحیه پارالمپیک، نماینده‌ای از بلاروس به نشانه همبستگی پرچم روسیه را در دست گرفت.

محروم شدن روسیه باعث شد این کشور مسابقات را به صورت مستقل برگزار کند.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید