اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای شبکه فاضلاب در زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 370800
تاریخ انتشار: 24 شهریور 1395 - 15:56
فرماندار زنجان اعلام کرد
فرماندار زنجان با اشاره به اینکه احداث تصفیه‌خانه جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بوده و نباید متوقف شود گفت: ۵ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای شبکه فاضلاب در زنجان اختصاص یافت.

اتاق خبر: مجید فرخی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی به حساسیت‌های موجود در اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی و پیشرفت پروژه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل مالی مطرح در اجرای این پروژه باید مورد بررسی قرار گرفته و هر چه سریعتر برطرف شود.

وی با بیان اینکه در جلسات اقتصاد مقاومتی شهرستان زنجان یکی از موارد مهم مورد بحث اجرای مدول دوم و ارتقا مدول اول تصفیه‌خانه زنجان است، بیان کرد: صلاحیت اجرای طرح شبکه فاضلاب توسط شرکت مطرح باید از سوی آب و فاضلاب مورد بررسی قرار گیرد.

فرماندار زنجان به لزوم اتصال دستگاههای اجرایی استان به شبکه فاضلاب اشاره کرد و افزود: اعتبارات مورد نیاز در این حوزه نیز برای دستگاهها مرتبط در جلسات کارگروه امنیت غذایی شهرستان مد نظر قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکتهای مردمی در امر اجرای شبکه فاضلاب در زنجان تصریح کرد: در این حوزه باید اطلاع‌رسانیها و فرهنگ سازی لازم انجام شود.

فرخی خاطرنشان کرد: با اتخاذ روشهای تشویقی در حوزه هزینه‌کردها از سوی آب و فاضلاب سبب افزایش مشارکت مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از پسابهای تصفیه‌خانه‌ها در واحدهای صنعتی نیازمند سرمایه‌گذاری برای انتقال و پمپاژ این پسابها در واحدهای صنعتی است، عنوان کرد: از محل اعتبارات شهرستانی و استانی برای انتقال این پسابها باید بهره‌گیری شود.

فرماندار زنجان به اقدامات قابل توجه انجام شده در حوزه تشویق مردم برای مشارکت در اجرای شبکه فاضلاب اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر شهرداری برای صدور مجوز حفاری از مشترکان پایان کار و یا پرداخت جرایم ساختمانی را مطالبه نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری به منظور همکاری با آب و فاضلاب ترمیم آسفالتهای تخریب شده توسط این سازمان را بر عهده خودشان قرار داد، بیان کرد: این ترمیم آسفالت باید منطبق با استانداردهای آسفالت‌ریزی شهرداری انجام شود.

فرخی به اختصاص اعتبار ویژه برای اجرای شبکه فاضلاب در کوی صدرا اشاره کرد و گفت: با تلاشهای انجام شده مجموع اعتبارات اختصاص داده شده برای اجرای فاضلاب را از 800 میلیون ریال به 5 میلیارد ریال افزایش دادیم.

منبع: تسنیم

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید