آسیب وحشتناک اسنودن به امنیت آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 371173
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1395 - 19:56
کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در گزارش اخیر خود در مورد «ادوارد اسنودن» به ضربه سختی که وی به امنیت ملی این کشور وارد کرده، اشاره کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از رویترز، کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گزارش خود در مورد فعالیتهای «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر کرده که بر اساس آن، وی را متهم به دزدیدن و افشای اطلاعاتی کرده که منجر به وارد آمدن آسیبی وحشتناک به امنیت ملی این کشور شده است.

بر اساس این گزارش اکثر اطلاعات به سرقت رفته توسط «اسنودن»، ارتباطی به مسائل مربوط به حریم خصوصی نداشته، بلکه منجر به افشا شدن برنامه های جاسوسی و دفاعی آمریکا شده که این مساله سودی عظیم را عاید کشورهای مخالف آمریکا کرده است.

گفتنی است، کمیته مذکور تنها چهار صفحه از مجموع ۳۶ صفحه گزارش تحقیقات خود در مورد فعالیتهای «ادوارد اسنودن» را منتشر کرده است.

کمیته مذکور همچنین اعلام کرده: این گزارش به وضوح نشان می دهد که وی (اسنودن) آن دسته از اطلاعات حیاتی را فاش کرده که امنیت نیروهای آمریکایی در بیرون از این کشور را به خطر انداخته است.

در گزارش یاد شده همچنین به حجم اطلاعات به سرقت رفته توسط «اسنودن» اشاره شده و مقدار آن را ۱.۵ میلیون سند محرمانه اعلام کرده است. این در حالیست که بسیاری از منابع دیگر، حجم این اسناد را بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار سند اعلام کرده اند.

منبع: مهر

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید