صندوق سرمایه‎گذاری توسعه پست‌بانک ، جایگاه نخست را بین صندوق‎های سرمایه‎گذاری مختلط کسب کرد | اتاق خبر
کد خبر: 371505
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 16:39
صندوق سرمایه‎گذاری توسعه پست‌بانک با کسب بازدهی سالانه 61.6 درصدی در مقابل بازده ‎ 22.79 درصدی بازار، جایگاه نخست را بین صندوق‎های سرمایه‎گذاری مختلط کسب کرده است.

اتاق خبر: صندوق سرمایه‎گذاری توسعه پست‌بانک با کسب بازدهی سالانه 61.6 درصدی در مقابل بازده ‎ 22.79 درصدی بازار، جایگاه نخست را بین صندوق‎های سرمایه‎گذاری مختلط کسب کرده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران: این صندوق درحال حاضر چهار سرمایه‎گذار حقوقی و حدود 1300 سرمایه‎گذار حقیقی دارد و متولی آن نیز مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر و حسابرس آن هم مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریتی رهبین می‌باشد.

 بنابراین گزارش: در این بین، صندوق‎های سرمایه‎گذاری تحت مدیریت کارگزاری بانک توسعه صادرات بهترین عملکرد را در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یک سال اخیر از خود نشان داده‌اند. به نحوی‌که بر اساس گزارش شرکت مدیریت فناوری بورس ایران، صندوق سرمایه گذاری توسعه ادرات تحت مدیریت کارگزاری بانک توسعه صادرات با کسب بازدهی بیش از77 درصدی در مقابل بازده‎ی 22.79 درصدی شاخص کل در یک سال گذشته بازار، رتبه اول را در بین صندوق‎های سرمایه‎گذاری در سهام فعال در بورس اوراق بهادار تهران کسب نموده است.

این گزارش می‌افزاید: این صندوق درحال حاضر دارای سه سرمایه‎گذار حقوقی و بیش از 300 سرمایه‎گذار حقیقی است و امکان سرمایه‎گذاری متقاضیان جدید از طریق شعب کارگزاری امکان‌پذیر می‎باشد که متولی آن، شرکت سبدگردان کاریزما و حسابرس آن نیز مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر است.

همچنین با توجه به جایگاه ممتاز این دو صندوق در میان سایر صندوق های سرمایه گذاری و حتی بازدهی بیشتر از شاخص کل، به نظر می‌رسد سرمایه­گذاری در این دو صندوق برای علاقه­مندان به بازار بورس و اوراق بهادار و نیز کسانی که آشنائی کافی به نحوه صحیح سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را ندارند، کم‌ریسک باشد.گفتنی است: هدف از تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، جمع‌آوری سرمایه سرمایه‌گذاران و تشکیل سبدی از دارائی‌ها و مدیریت این سبد است و مدیریت صندوق‌ها نیز با پذیرش ریسک سعی می‎کنند بیشترین بازدهی را برای سرمایه‌گذاران خود کسب نماید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید