شورا از پیشنهاد نام‌گذاری یک خیابان به‌نام گلبارنژاد استقبال می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 371974
تاریخ انتشار: 1 مهر 1395 - 06:14
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این شورا از پیشنهاد مدیرکل ورزش و جوانان فارس در خصوص نامگذاری یک خیابان به نام مرحوم «گلبارنژاد»حمایت می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مظفر مختاری افزود: زنده نگاه داشتن یاد و خاطره قهرمانانی چون گلبارنژاد در حقیقت ادامه دادن راه کسانی است که در زندگی مسیر تعالی، پیشرفت و تجلی ارزش‌های ناب حاکم بر فرهنگ ایثار و اخلاق پهلوانی گام برداشته‌اند.

رئیس اسبق بنیادشهید و امورایثارگران شهرستان شیراز، بابیان اینکه بهمن گلبارنژاد از جانبازان و ورزشکاران با اخلاق استان فارس بود، افزود: جانباز و قهرمان جهان بودن، موجب نشد تا تغییری در رفتار و منش گلباری‌نژاد ایجاد شود.

مختاری حرمت‌گذاری به مقام این جانباز را تکریم ارزش‌ها، خوبی‌ها و ایثارگری‌ها دانست و گفت: جانبازان جنگ تحمیلی از ذخیره‌های با ارزش و معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که  ارج نهادن به آنان وظیفه همه و احترام به این بزرگواران، زنده نگه داشتن ارزش‌های ایثار، صبر و وفاداری به اسلام و انقلاب اسلامی است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اقتدار و پیشرفت امروز ایران اسلامی را مرهون جانفشانی‌ها، مجاهدت‌ها و از خود گذشتگی‌های ایثارگرانی همچون بهمن گلبارنژاد دانست و افزود: باید تلاش کنیم تا عمل ما ذره‌ای از ایثار و فداکاری این ایثارگران را جبران کند.

مختاری، گلبارنژاد را قهرمان دو جبهه دفاع از آب و خاک میهن اسلامی و تلاش برای سربلندی ایران در میادین ورزشی دانست و گفت:چگونگی درگذشت این جانباز باعث شد تا سال‌های سال نام او که برای اعتلای نام کشورمان از خودگذشتگی کرده بود، در اذهان باقی بماند.

عضو شورای اسلامی شیراز همچنین از مردم دعوت کرد تا با حضور در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر این جانباز ورزشکار قهرمان، قدرشناسی خود را بار دیگر نشان‌دهند.

پیکر مرحوم بهمن گلبارنژاد، قهرمان دوچرخه‌سواری ایران و جهان که در رقابت‌های پارالمپیک ریو و طی یک سانحه جان‌ باخت، عصر پنجشنبه اول مهرماه وارد شیراز خواهد شد و قرار است روز جمعه، مراسم تشییع و خاکسپاری وی برگزار شود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید