طرح بازیافت گازهای ارسالی به مشعل در پالایشگاه تبریز | اتاق خبر
کد خبر: 372055
تاریخ انتشار: 1 مهر 1395 - 21:04
برای نخستین بار در صنعت پالایش نفت کشور، واحد بازیافت گازهای ارسالی به مشعل در پالایشگاه تبریز به بهره برداری رسید.

اتاق خبر:مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این واحد که با حضور معاون منابع محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و مسئولان استانی برگزارشد،گفت: این پروژه با هدف حفاظت از محیط زیست و با هزینه بیش از 4 میلیون یورو عملیاتی شد.
محمد باقر دخیلی افزود: با بهره برداری از این واحد، آلاینده های زیست محیطی کاهش یافته و گازهای بازیافتی به شبکه سوخت پالایشگاه بر می گردد و امکان استفاده از تجارت گاز دی اکسید کربن که مکانیزم توسعه هوای پاک تحت پیمان کیوتو سازمان ملل است، فراهم می شود.
وی ادامه داد: با افتتاح این واحد گازهای ارسالی به مشعل به میزان 2 هزار و 45 کیلوگرم بر ساعت بازیافت می شود.
دخیلی یادآور شد: شرکت پالایش نفت تبریز در بهمن ماه سال 1356 با ظرفیت اسمی 80 هزار بشکه در روز راه اندازی شد و افزایش ظرفیت تولید این شرکت به 110 هزار بشکه در روز با تلاش کارشناسان و متخصصان داخلی برگ زرینی است که در سال 1371 در این شرکت رقم خورد.
وی گفت: پالایشگاه تبریز هم اکنون سهم حدود 6 درصد از توان تصفیه نفت خام کل کشور را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل پالایشگاه تبریز اظهار کرد: ماموریت اصلی شرکت تامین خوراک، تولید و عرضه فرآورده های نفتی مورد نیاز مشتریان با استانداردهای کیفی روز و استراتژی شرکت بهبود و توسعه پایدار کسب و کار با تاکید بر ارزش آفرینی، تعهد به الزامات زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی است.
وی اهداف کلی پالایشگاه تبریز را توسعه کمی، کیفی و تنوع تولیدات با رویکرد فناوری های نوین، توسعه سیستم مدیریت تداوم کسب و کار، نهادینه سازی مسئولیت های اجتماعی و فرهنگ سازی آن با راهبرد سود آوری پایدار، نوآوری و توانمند سازی منابع انسانی مبنی بر مکتب یادگیری مدیریت عنوان کرد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید