ورمزیار: فوتسال اشتباه فردی نداشته باشد روسیه را می‌برد | اتاق خبر
کد خبر: 372584
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 15:46
تعطیلات لیگ به نفع استقلال است
پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است تیم ملی فوتسال ایران می‌تواند با کم کردن اشتباه‌های فردی‌اش از سد روسیه هم بگذرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، صادق ورمزیار در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به موفقیت تیم ملی فوتسال در جام جهانی چیست، اظهار کرد:  تیم‌ ‌ملی ما خیلی باهوش تا به این جای کار عمل کرده است. در بازی با پاراگوئه بازیکنان ما به خودباوری رسیده بودند و موفق شدند حریف را پشت سر بگذارند. زمان ما و در سال ۹۲  بعد از این که از هلند در بازی اول شکست خوردیم به آن خودباوری رسیدیم و توانستیم به جمع چهار تیم برتر راه پیدا کنیم. در جمع چهار تیم برتر کمی بی تجربگی  کردیم و در بازی مقابل آمریکا با توجه به این که از فوتسال حرفه‌ای عقب بودیم نتوانستیم بازی را حفظ کنیم و در حالی که جلو بودیم شکست خوردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند تیم‌ ‌ملی فوتسال ایران می‌توانند بهتر از  تیم ۹۲ نتیجه‌ بگیرد، بیان‌ کرد: هر چیزی امکان دارد. باید ببینیم که از لحاظ بدنی چقدر آماده هستیم. به‌ هر حال بازی‌ها سخت است و وضعیت بدنی بازیکنان خیلی تعیین کننده است. تا جایی که من می دانم تیم روسیه ۱۰ بازیکن آماده در اختیار دارد که شرایط بسیاری خوبی دارند. یعنی عملا آنها دو تیم هستند. ما باید کمی از اشتباه های خودمان را کم کنیم. در بازی با پاراگوئه ما دو گل مشابه با اشتباه های فردی را دریافت کردیم. اگر این اشتباه ها را مقابل تیم‌ ‌ملی فوتسال روسیه نداشته باشیم می‌توانیم پیروز میدان شویم. روسیه تیم قدرتمندی است  که اسپانیا را به راحتی شکست داده است. ما باید برابر این تیم باید کمی از قالب تاکتیک‌ها خارج شویم و به خلاقیت و تکنیک بازیکنان اجازه دهیم تا فرصت ورود پیدا کند.

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این پرسش که وضعیت این تیم را چطور می‌بیند، بیان‌ کرد: استقلال جابه جایی های زیادی داشت و مسلما به زمان نیاز داشت تا بتواند به هماهنگی برسد. ما تغییرات زیادی را در استقلال شاهد بودیم و تعطیلی لیگ باعث شد کمی هارمونی این تیم شکل بگیرد. خوشبختانه من و برخی از پیشکسوتان استقلال در مصاحبه‌هایمان هواداران را به آینده امیدوار  کردیم و می بینیم که استقلال هر روز شرایطش بهتر و بهتر می‌شود. من فکر می‌کنم وقفه‌های لیگ به استقلال کمک می‌کند تا این تیم شرایط بهتری را پیدا کند.

وی که رییس آکادمی باشگاه استقلال است، در پاسخ به این سوال که آیا به اهدافش در تیم‌های پایه استقلال رسیده است یا نه، توضیح داد: قطعا با یکی، دو ماه کار در پایه نمی‌توان به آنچه که به دلخواه‌تان است برسید. کار در پایه زمان بر است و نیاز به استعدادیاب دارد . متاسفانه در لیگ پایه می بینیم که رقابت ها بسیار فشرده است. کل لیگ پایه در هفت ماه برگزار می‌شود و پنج ماه بازیکنان در اختیار خودشان هستند. با این شرایطی که وجود دارد بازیکن جوان و امید ما طبیعی است که در طی آن پنج ماه پایش به سفره خانه ها و قلیان کشیده شود. نباید ما به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که این قدر بازیکن در اختیار خودش باشد و از دست مربی خارج شود. ما هیچ کنترلی روی بازیکنان در تعطیلات نداریم. با این حال تلاش خود را می‌کنیم تا بازیکنان خوب و موثری را در تیم‌های پایه به تیم بزرگسالان منتقل کنیم.

ورمزیار در پایان در پاسخ به این سوال که آیا خودش بازیکنی را دیده که پایش به قلیان کشیدن باز شده باشد؟ گفت‌: شک نکنید که بازیکنان جوانان و امید با توجه به بافت اجتماعی ما به این سمت گرایش دارند. شاید برخی ها استثنا باشند، ولی عموما این گرایش را دارند. وقتی که آنها تحت کنترل ما هستند طبیعتا فرصت رفتن به این اماکن را ندارند چون ما بر روی آنها نظارت و کنترل دقیقی داریم ولی در طی پنج ماه تعطیلی لیگ بازیکن در کنترل ما نیست. من نمی گویم که فردی را دیده‌ام یا نه، ولی این را می‌گویم که وقتی بازیکن تمرین نمی‌کند و اساسا ما محیط‌های ورزشی را از جوانان می گیریم خود به خود پای آنها به این فضاها باز می‌شود چون فضای تفریحی دیگری ندارند. از سوی دیگر فشردگی عجیب لیگ پایه جای تعجب دارد. در تابستان و در گرمای ۴۰ درجه بازیکنان ما هفته‌ای دو بار بازی می‌کردند. این مساله شامل همه بازیکنان رده پایه ما می‌شد. الان که مدارس باز شده، هفته‌ای یک بار بازی می‌کنیم. چه ایرادی داشت که در تابستان هم هفته‌ای یک بار بازی می‌کردیم؟ حالا ما این حرف‌ها را می زنیم و امیدواریم که گوشی باشد که آنها را بشنوند. متاسفانه توجه لازم به رده پایه نمی‌شود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید