پیوستن ایران به FATF با واکنش منفی شرکت‌های هواپیماساز مواجه نشد | اتاق خبر
کد خبر: 372753
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 12:01
مدیرعامل ایران ایر با بیان اینکه هیچ یک از شرکت‌های هواپیمایی طرف قرارداد با ایران‌ایر نسبت به پیوستن ایران به FATF واکنش منفی نشان ندادند، گفت: اجازه تشکیل بازار سیاه برای فروش بلیت‌های عتبات عالیات ویژه ایام محرم را نمی‌دهیم.

اتاق خبر: فرهاد پرورش ، درباره تاثیر محلق شدن ایران به FATF در قراردادهای ایرباس، گفت: به نظر نمی رسد که پیوستن ایران بهFATF  قرارداد خرید هواپیما را تحت تاثیر بگذارد. در یک بررسی کلی که در بخش حقوقی ایران‌ایر انجام شده، به این نتیجه رسیدیم که  آنچه که عده‌ای مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه الحاق ایران به این گروه باعث توقف قرارداد خرید هواپیما می شود، کارشناسی شده نیست. زیرا در خرید هواپیما فروشنده و خریدار و منشا پرداخت پول و علت آن کاملا مشخص است .

وی تاکید کرد: تا کنون  نه از ظرف شرکت بویینگ، نه ایرباس و نه ای.تی.ار واکنش منفی نسبت به این موضوع نشنیده‌ایم.

پرورش همچنین درباره کنترل بازار فروش بلیت عتبات عالیات در ایام محرم، گفت: اجازه ایجاد بازار سیاه برای فروش بلیت‌های ایران ایر به مقاصد عتبات عالیات در ایام محرم را نمی‌دهیم چنان که سال گذشته هم بلیت‌های ایران ایر در این ایام با نرخ مصوب فروخته شد. درباره بلیت‌های عتبات عالیات یا خود ایران ایر فروشنده است و یا توسط سازمان حج و زیارت چارتر می شود.

وی افزود: امسال هم با قیمت مصوب بلیت‌ها در ایام محرم به فروش می‌رسد و افزایش قیمت نخواهیم داشت. هر کسی که بلیت را گران‌تر نرخ مصوب ایران ایر خریداری کند می‌تواند برای پیگیری موضوع به ایران ایر مراجعه کند.

مدیرعامل ایران ایر ادامه داد: به عنوان یک شرکت دولتی هم نظارت دقیق بر عملکرد ما در این ایام وجود دارد و ما هم بر بازار هم نظارت خواهیم داشت. در طول سال گذشته حتی یک مورد هم نبوده است که کسی بلیت گران‌تر از نرخ مصوب را از ایران ایر خریداری کرده باشد. تشکر و تقدیرهایی هم از برخی از ارگان های رسمی کشور در مورد کنترل نرخ این ایام را دریافت کردیم.

وی با اشاره به برنامه پروازی ایران ایر در ایام محرم، گفت:  در دهه اول محرم روزانه 4 تا 5 پرواز ازحدود  9 استان  به مقاصد نجف و بغداد خواهیم داشت.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید