14.5 تن انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد | اتاق خبر
کد خبر: 373234
تاریخ انتشار: 8 مهر 1395 - 06:30
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال 95 تاکنون 14.5تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش دارد.

اتاق خبر:سرهنگ مجید شجاع روز چهارشنبه در آستانه هفته ناجا ( 9 تا 15 مهرماه) در جمع خبرنگاران افزود: در این ارتباط بیش از 2 هزار و 500 نفر دستگیر و 28 باند قاچاق مواد مخدر منهدم شد، 310 دستگاه خودرو و 31 دستگاه موتورسیکلت نیز توقیف شده است.
وی با بیان اینکه در این مدت کشف تجهیزات ماهواره ای در استان 2 درصد افزایش یافت، گفت: همچنین کشف انواع جرایم خشن با وقوع 2 فقره قتل که منجر به دستگیری قاتل شد، 75 درصد نسبت به پارسال کاهش داشته است.
وی با اشاره به کشف 40 خودروی سرقتی که عمده آنها مربوط به خارج استان است ، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 29 فقره سرقت خودرو در استان ثبت شد که در مجموع ، هفت درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.
وی همچنین از دستگیری و طرد 10 هزار اتباع بیگانه غیر مجاز از استان در این مدت خبر داد و یادآور شد: در حوزه خدماتی، 22 درصد صدور گذرنامه افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون در حوزه طرح های امنیت اجتماعی در حوزه پلیس راه و راهور، 350 هزار مورد برخورد با رانندگان متخلف برون و درون شهری با افزایش هفت درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال انجام شد.
وی از توقیف یکهزار و 600 دستگاه خودروی متخلف در حوزه راهنمایی و رانندگی در این مدت خبر داد و افزود: از این تعداد 330 دستگاه تخلف بالای 10 میلیون ریال داشته اند.
شجاع، انجام آزمایش سلامت رانندگان حمل و نقل عمومی به تعداد یکهزار مورد را از دیگر فعالیت ها ذکر کرد و یادآور شد: در این مدت بیش از 17 هزار فقره گواهینامه در استان صادر شده است.

** کشف 87 تن پیاز زعفران قاچاق در استان
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف 87 تن پیاز زعفران قاچاق در شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: کشف این میزان پیاز قاچاق محصول یاد شده نسبت به مدت مشابه پارسال 20 درصد افزایش دارد و در این ارتباط نیز 34 نفر دستگیر شده اند.
شجاع، مهمترین علل قاچاق پیاز زعفران را مربوط به خشکسالی، مرغوبیت پیاز این محصول در خراسان جنوبی و کسب سودجویی از راه حمل و نقل آن ذکر کرد.
وی از افزایش 34 درصدی ارزش ریالی کالای قاچاق در استان خبر داد و افزود: در این مدت 52 میلیارد ریال ارزش کالاهای قاچاق بوده که عمده آن برنج است.
وی با اشاره به دستگیری 49 هکر و چهار گروه هکری در خراسان جنوبی در این مدت گفت: 70 درصد از جرایم سایبری در استان منجر به کشف می شود.
وی از وقوع یکهزار و 900 فقره تصادف در استان طی شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در این تصادف ها 128 نفر کشته و 2300 نفر مجروح شدند که در این ارتباط 9 درصد تصادف فوتی و 9 درصد تعداد کشته شدگان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
وی با اشاره به طرح تابستانه پلیس افزود: در این طرح 100 دستگاه خودرو محسوس پلیس راه و 30 دستگاه خودروهای نامحسوس مربوط به سایر دستگاه ها بوده که در پوشش ترافیکی همکاری داشته اند.

** برقراری 100 هزار تماس با پلیس 110
فرمانده انتظامی استان از برقراری 100 هزار تماس مردم استان با مرکز فوریت های پلیسی 110 در شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: از این تعداد 60درصد عملیاتی شده که در این زمینه نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به تماس های برقرار شده با سامانه 197 افزود: در این ارتباط مجموع تماس های مردمی 24 درصد، انتقادها 35 درصد افزایش و شکایات 55 درصد کاهش نشان می دهد.
شجاع با اشاره به اینکه برنامه هفته نیروی انتظامی با شعار «همه با هم برای امنیت و آرامش» از 9 مهرماه آغاز می شود، گفت: در این هفته 219 عنوان برنامه محوری در استان اجرا می شود.
وی دیدار با خانواده شهدا، مانور یگان های ویژه، حضور گسترده نیروهای انتظامی در نماز جمعه، صبحگاه مشترک با حضور همه نیروهای نظامی و انتظامی و مسئولان در ستاد فرماندهی همراه با نمایش اقتدار یگان های انتظامی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تجلیل از کارکنان ناجا و افتتاح طرح های عمرانی را از جمله برنامه های اجرایی هفته ناجا در استان ذکر کرد.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید