آمریکا به دنبال تجهیز مخالفان سوری به سلاح‌های سنگین | اتاق خبر
کد خبر: 373393
تاریخ انتشار: 9 مهر 1395 - 11:10
وال‌ استریت ژورنال نوشت؛
یک روزنامه آمریکایی از تلاش برخی مسئولان آمریکایی برای مجهز کردن گروه‌های مسلح در سوریه به تسلیحات قدرتمند برای رویارویی با نیروهای سوری و روسی خبر داد.

اتاق خبر: روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: دولت آمریکا مجددا بحث و جدل‌های داخلی را در خصوص مسلح کردن مخالفان مسلح سوریه به سلاح‌هایی که بتواند مانع حملات نیروهای سوری و روسی به مواضع آنها در حلب شود، آغاز کرده است.

مسئولان آمریکایی عنوان داشتند که این اقدام تحت عنوان طرح "ب" بر امکان دریافت مجوز از آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا و شریکانش در منطقه در خصوص مسلح کردن گروه‌های مخالف تحت حمایت سیا به سلاح‌هایی برای مبارزه با حملات توپخانه‌ای نیروهای سوری و روسی از مسافت دور صورت می‌گیرد.

آنها قصد دارند گروه‌های مسلح را به سیستم‌های ضد هوایی مجهز کنند.

روزنامه مذکور همچنین نوشت: آمریکا قصد دارد چراغ سبز به هم‌پیمانان منطقه‌ای خود از جمله ترکیه و عربستان برای مجهز کردن شورشیان به سلاح های قدرتمند بدهد.

برخی مسئولان معتقدند که این اقدام دیر هنگام است و نمی‌تواند تاثیری بر درگیری‌ها داشته باشد اما برخی مسئولان معتقدند که عده‌ای در کاخ سفید با هرگونه اقدام نظامی مستقیم آمریکا علیه نظام بشار اسد مخالف هستند.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید