Performancing Metrics

میزبان خوبی برای کنفرانس بین المللی تنیس خواهیم بود | اتاق خبر
کد خبر: 375499
تاریخ انتشار: 21 مهر 1395 - 08:45
نایب رئیس فدراسیون تنیس:
نائب رئیس فدراسیون تنیس با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی در ایران، گفت: برای این دوره آموزشی که سطح مهارت مربیان داخلی را در رده های پایه افزایش می دهد، میزبان خوبی خواهیم بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، مهر افزا منوچهری هدف از برگزاری کنفرانس بین المللی را ارتقا سطح مهارت مربیان به خصوص در رده های پایه اعلام کرد و اظهارداشت: این کنفرانس ها سالی یک بار برگزار می شود. برای سال ٢٠١۶ توانستیم با رایزنی های فراوان امتیاز میزبانی آن را اخذ کنیم تا ۳۲۲ مربی داخلی بتوانند از این فرصت نهایت بهره را ببرند.

وی گفت: در گذشته به دلیل هزینه و مشکلاتی که وجود داشت تنها برای تعداد کمی از مربیان داخلی این امکان وجود داشت تا در این کنفرانس ها که یک کلاس بزرگ آموزشی محسوب می شود شرکت کنند اما امسال توانستیم امتیاز این میزبانی را کسب کنیم. بنابراین ۳۲۲ مربی داخلی و ۱۱ مربی خارجی از کشورهای غرب آسیا وآسیای میانه در این دوره شرکت خواهند کرد. 

نایب رئیس فدراسیون تنیس در امور بانوان در ارتباط با مدرسین این کنفرانس یادآور شد: در این دوره آموزشی سه مدرس خارجی از کشورهای فرانسه و اسپانیا و سید امیر برقعی مدرس داخلی کشورمان مهارت های نوین تنیس را به مربیان آموزش می دهند و پس از پایان آن از طرف فدراسیون جهانی تنیس مدرکی به مربیان اعطاء می شود.

منوچهری در خصوص ویژگی های بارز این کنفرانس اظهارداشت: آخرین دستاوردهای آموزشی در این کنفرانس ها ارائه می شود به خصوص در رده های پایه که فدراسیون به دنبال استعداد یابی در این بخش است. هر استان به تازگی کمیته استعداد یابی خود را تشکیل داده و قطعا پس از این دوره آموزشی استان ها می توانند استعداد های خود را شناسایی  کنند و برای آینده این رشته آنها را پرورش دهند.

وی در پاسخ به این سوال که کشورهای آسیایی چه استقبالی از این کنفرانس کردند گفت : کشورهای آسیایی به نسبت کشور ما محدودیت کم تری برای میزبانی و حضور در این نوع کنفرانس ها دارند ، اما آمار حضور ۱۱کشور همسایه غرب آسیا و آسیای میانه آمار خوبی محسوب می شود و بدون شک این کنفرانس با توجه به مدرسینی که در آن حضور پیدا می کنند یکی از کنفرانس های خوب منطقه خواهد بود.

نائب رییس بانوان فدراسیون در خصوص اینکه آیا این کنفرانس باعث ارتقاء سطح تنیسورهای ما در آینده خواهد شد بیان کرد : قطعا چنین کنفرانس هایی سبب رشد تنیس در هر کشوری خواهد شد به خصوص تنیس ما که به تازگی در رده های پایه سرمایه گذاری کرده است و مربیان شهرستان ها پس از پایان این دوره روش ها و مهارت های نوین را به تنیسورهای خود ارائه می دهند.

منوچهری در ادامه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی های مثبت این کنفرانس حضور بانوان است که ما می توانیم در رده بانوان نیز تنیسورهای خود را به روز کنیم تا بتوانیم در میادین بین المللی عملکرد بهتری را به دست بیاوریم. اگر بتوانیم هر سال میزبانی این کنفرانس را به عهده بگیریم ، مربیان کشورمان با علم روز پیش می روند .استقبال بسیار خوبی از این کنفرانس شده و امیدواریم رسانه ها نیز از این رویداد ورزشی استقبال کنند زیرا فدراسیون جهانی امکانات خوبی در اختیار ما قرار داده است.

کنفرانس بین المللی تنیس با حضور ۳۳۳ شرکت کننده داخلی و خارجی از ٢۴ لغایت ٢۶ مهر ماه در آکادمی بین المللی تنیس استقلال برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید