اعلام ویژه برنامه‌های تاسوعا و عاشورا در شبکه «شما» | اتاق خبر
کد خبر: 375531
تاریخ انتشار: 21 مهر 1395 - 22:32
مدیر شبکه «شما» ویژه برنامه‌های مختلف ترکیبی، مستند و فیلم‌های تلویزیونی را برای پخش از این شبکه طی روزهای تاسوعا و عاشورا اعلام کرد.

اتاق خبر:مهدی قاسمی مدیر شبکه شما با اشاره به تدارک گسترده این شبکه برای دهه اول محرم امسال گفت: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی ویژه برنامه‌های مختلفی در شبکه شما تدارک دیده شده که از آن جمله می‌توان به برنامه زنده ویژه این دو روز اشاره کرد.

مدیر شبکه شما با بیان اینکه این برنامه از ساعت ۹ صبح روزهای تاسوعا و عاشورا شروع خواهد شد گفت: در این برنامه علاوه بر پوشش گسترده و همه جانبه مراسم سوگواری در سراسر کشور، مهمانان و کارشناسان مختلفی با موضوع تبیین شخصیت اباعبدالله(ع) و قیام عاشورا صحبت می‌کنند.

وی ادامه داد: آیتم‌های گوناگونی هم برای این برنامه در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به نوحه ‌سرایی در اقوام ایرانی با لهجه‌های مختلف اشاره کرد.

قاسمی خاطرنشان کرد: همچنین سه گروه تواشیح طی دو روز تاسوعا و عاشورا و در قالب این ویژه برنامه به نغمه‌سرایی نینوایی می‌پردازند.

مدیر شبکه شما با اشاره به پخش فیلم‌های تولیدی مراکز طی این دو روز عنوان کرد: فیلم‌های «مرد خاک» از مرکز چهارمحال و بختیاری در روز تاسوعا و «نمایش تمام شد» از مرکز تبریز روی آنتن شبکه شما می‌روند.

وی گفت: برنامه «هفت مرثیه» نیز طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و از ساعت ۱۹ مهمان خانه‌های ایرانیان می‌شود؛ در این برنامه علاوه بر پخش نغمه‌های آیینی محرم، پخش مراسم عزاداری و شام غریبان حسینی هم در نظر گرفته شده است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید