دسترسی به اینترنت با سرعت یک گیگابیت در ثانیه محقق شد | اتاق خبر
کد خبر: 376479
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 11:43
استرالیا صحب اولین دکلی شد که قادر به بارگذاری اینترنت یک گیگابایت در ثانیه است،

اتاق خبر: این دکل از فناوری بی‌سیم Gigabit LTE برای ارائه این خدمات به کاربران استفاده می‌کند و می‌تواند خدمات دسترسی به داده را با حداکثر سرعت یک گیگابیت در ثانیه به کاربران ارائه دهد.

شرکت‌های کوآلکوم، نت‌گیر، اریکسون و تسلترا در استرالیا نیز آمادگی خود را برای عرضه محصولاتی که از این فناوری پشتیبانی کند، اعلام کرده‌اند. دکل یادشده در قالب شبکه نسل چهارم تلفن همراه اپراتور تلسترا به کار گرفته خواهد شد و استفاده عمومی از آن تا قبل از پایان سال ۲۰۱۶ ممکن خواهد شد.

این در حالی است که شرکت کوآلکوم هم از عرضه نسل جدید مودم‌های خود موسوم به X16 خبر داده که در شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه به کار گرفته خواهد شد. گوشی‌های هوشمندی که بخواهند از مزایای این شبکه بهره‌مند شوند باید از تراشه‌های جدید اسنپ‌دراگون ۸۲۱ بهره بگیرند که در نیمه اول سال ۲۰۱۷ ساخته می‌شوند.

مودم X16 دسترسی به سرعت بارگذاری بیش از ۶۰۰ مگابیت در ثانیه را برای کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های مختلف ممکن می‌کند. این امیدواری وجود دارد که با نصب تجهیزات شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه سرعت بارگذاری داده‌ها در سال ۲۰۱۸ تا حداکثر ۵ گیگابیت در ثانیه هم افزایش یابد که انقلابی در دنیای مخابرات ایجاد خواهد کرد.

کارشناسان می‌گویند استفاده از فناوری نسل پنجم تلفن همراه همزمان با برگزاری المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ در کشور کره ممکن خواهد شد تا بارگذاری کل محتوای یک دی.وی.دی در کمتر از یک ثانیه ممکن شود.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید