پرداخت بیش از ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی | اتاق خبر
کد خبر: 376564
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 20:40
قائم مقام وزیرصنعت، معدن و تجارت از پرداخت بیش از ۹ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال کشور خبر داد.

اتاق خبر: رضا رحمانی در جلسه ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید استان قزوین با اشاره به اینکه به ۷۵۰۰ واحد شناسایی شده ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، افزود: تا به امروز ۴۰ هزار مورد تسهیلات از سوی بانک‌ها پرداخت شده که از این تعداد ۶۴۰۰ مورد آن پذیرفته شده است.

وی همچنین از پرداخت تسهیلات به ۱۲ هزار و ۴۶۰ واحد صنعتی و کشاورزی کشور خبر داد و در ادامه به واحدهای بزرگ اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این واحدها نیاز به تسهیلات بالا دارد، نمی‌توان در قالب طرح واحدهای کوچک و متوسط قرار داد و جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ۶۶۰ هزار واحد صنفی خاطرنشان کرد: طرح اصناف هم برای رفع مشکل این واحدها در حال نهایی شدن است و به زودی ابلاغ می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه این طرح فقط شامل واحد های کوچک و متوسط است، تصریح کرد: در این طرح، واحدهایی که می‌توانند تولید کنند و به فروش برسانند مورد توجه قرار می‌گیرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تشریح کرد: راهبرد اقتصاد کشور، راهبرد استراتژیک اقتصاد مقاومتی و حمایت از اقتصاد داخل است، افزود: حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید داخلی هم مورد تأکید مقام معظم رهبری است و هم اینکه دولت برای بهبود فضای کسب و کار حمایت از تولید داخلی را در دستور کار خود قرار دارد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان هم در این جلسه از وجود ۱۸۰۰ واحد فعال، ۱۲۰۰ واحد نیمه فعال و ۴۸۷ طرح نیمه‌تمام با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد.

پرزحمت یادآور شد: تاکنون به ۲۴۹ طرح به صورت مستقیم به مبلغ ۱۷۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید