بازگشت 438هکتار از اراضی ملی گلستان به منابع طبیعی | اتاق خبر
کد خبر: 377310
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 02:39
رئیس دادگستری کل گلستان گفت: در نیمه نخست امسال با احکام قضایی 438هکتار از اراضی ملی استان از دست متصرفان خلع ید و به منابع طبیعی بازگردانده شد.

اتاق خبر:هادی هاشمیان روز یکشنبه اضافه کرد که 417 هکتار از این اراضی مرتع و 21 هکتارجنگلی است.
رئیس شورای حفظ بین المال گلستان افزود که فعالیت دستگاه های اجرایی استان در این حوزه به صورت مستمر رصد می شود و از آنان خواسته ایم با نظارت بیشتر در حوزه کاری تخلف و دست اندازی ها به اراضی ملی و منابع طبیعی را به مجموعه قضایی اعلام کنند.
هاشمیان تصریح کرد: دادستان های استان نیز موظف شده اند که در بعضی از جرائم مانند دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی، منتظر شکایت نمانند و خود وارد عمل شوند.
رئیس دادگستری کل گلستان گفت: در پی اقدامات قانونی و قاطع دستگاه قضایی در مبارزه با زمین خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز، مردم استان نیز به این مقوله حساس شده اند، به گونه ای که بسیاری از خلع یدها نتیجه اطلاع رسانی مردمی است.
استان گلستان دارای 452 هزار هکتار اراضی جنگلی و 862 هزار هکتار مرتع است.
به گزارش ایرنا در بحث زمین خواری و تصرف سواحل در گلستان شهرستان های مختلف از جمله گرگان، کلاله، بندرگز، گمیشان و علی آباد از نقاط آسیب پذیر هستند، دورافتادگی از مرکز استان، بالا بودن قیمت زمین، موقعیت اراضی، ساحلی بودن و آب و هوای مناسب از دلایل تصرف غیر قانونی اراضی در استان است.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران دارای 14 شهرستان است و درهمسایگی کشور ترکمنستان ، دریای خزر و استانهای مازندران ، سمنان وخراسان شمالی قرار دارد.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید