کار اصلی مرکز تخصصی مشاوره تئاتر چیست؟ | اتاق خبر
کد خبر: 377334
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 04:36
دشتی: در هر بخش تخصصی 5 اثر منتخب می گردند و بعد از مشاوره به حمایت تئاتر مستقل تهران طی سه روز برای تهیه کنندگان، اساتید و سالن داران اجرا می شوند.

به گزارش اتاق خبر، علی اصغر دشتی کارگردان تئاتر و مدیریت مرکز مشاوره تخصصی تئاتر، مرکز مشاوره تئاتر را مکانی برای ملاقات و گفتمان نمایشی خواند و گفت: در این مرکز بیش از هر چیز به ملاقات و گفت و گو در تئاتر می اندیشیم و با وجود اساتید متخصص در هر بخش به هنرجویان در حال تولید  مشاوره می‌دهیم.

 
 
وی چگونگی این مشاوره ها را این گونه بیان کرد: کلیه دانشجویان و جامعه جوان تئاتر که با قصد ارائه محصولات اجرایی و نوشتاری خود در مراکز فرهنگی مراجعه کنند الویت کاری ما برای مشاوره هستند. مرکز مشاوره در مورد کیفیت آثار هیچ تضمینی نمی دهد و نمی خواهد  به طور حتم حرف های مشاوران در آثار عملی شود. ما صرفاً به مشاوره و ارائه راهکارهای ممکن فکر می کنیم.
 
کارگردان نمایش متاستاز افزود: از تمامی متقاضیان در هر بخش تخصصی 5 اثر منتخب می گردند و بعد از مشاوره به حمایت تئاتر مستقل تهران طی سه روز برای تهیه کنندگان، اساتید و سالن داران اجرا می شوند تا در صورت تمایل از سوی این عزیزان حمایت شوند.
 
دشتی ادامه داد: ما نمی خواهیم این سوءتفاهم ایجاد شود که صرفاً آثار ارائه شده برای اجرا در مرکز تئاتر مستقل تهران مشاوره می گیرند. هر چند که بعید نیست و ممکن است ما با محصولی روبرو شویم و مدیریت مستقل تئاتر تصمیم بر اجرای آن اثر بگیرد.
 
وی تاکید کرد: در مرحله اول باید منظورمان از کسانی که به برای مشاوره می آیند مشخص شود. ما به شکل مشخص و معینی می گوییم که به اشخاصی مشاوره می دهیم. در قبال مسائل مالی هم مبلغی نه چندان زیاد اما در حدی که مورد قبول برای اساتید باشد را برای شهریه این جلسات در نظر گرفته ایم. ما اینجا را برای درآمد زایی به وجود نیاوردیم اما قصد داریم مشاوران این مجموعه به ادامه راه دلگرم باشند. از طرفی هم در صدد این امر هستیم تا دانشجویان و علاقه مندانی که بزاعت مالی چندانی ندارند ارزان تر در این کلاس ها شرکت کنند.
 
دشتی در پایان خاطرنشان کرد: ما پیگیر دریافت حمایت های فرهنگی از بخش های خصوصی و غیر خصوصی هستیم. در این اتفاق به موفقیت هایی هم رسیدیم اما تا نهایی نشود از بیان آن معذوریم. امیدواریم بتوانیم تا 50 درصد حق مشاوره ها را از طریق جذب اسپانسر یا حمایت های فرهنگی تامین کنیم تا بتوانیم به مشاوران مبلغ معقولی پرداخت کنیم و از آن طرف از هنرجویان مبلغ کمتری دریافت نماییم.
 
 
میزان   
نظرات
ADS
ADS
پربازدید