روان شدن اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی | اتاق خبر
کد خبر: 377433
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 11:19
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به روان سازی دریافت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط عنوان کرد که واحدهای تولیدی و صنعتی که دارای صادرات نیستند یعنی دارای کیفیت نیستند و قابلیت رقابت‌ پذیری با دیگر محصولات مشابه در داخل و خارج را ندارند.

ا‌تاق خبر: محمدرضا نعمت زاده در حاشیه بهره‌برداری از دو واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان ساوه ، مهم‌ترین محور تولید و صنعت را توسعه صادرات عنوان کرد و افزود: با صادرات است که هم صنایع مجاب به تولید با کیفیت شده و هم رقابت‌پذیر خواهند بود.

وی در ادامه گفت: تاکنون ۱۳ هزار واحد کوچک و متوسط توانسته‌اند تسهیلات بانکی دریافت کنند که حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی داده شده است.

وی انتظار از دریافت‌کنندگان تسهیلات بانکی را رونق تولید و اشتغال جدید عنوان کرد و گفت: هدف دولت در سال جاری رونق تولید است.

نعمت زاده در خصوص روان‌سازی دریافت تسهیلات بانکی اضافه کرد: این تسهیلات با همکاری بانک‌ها، سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی به واحدهای کوچک و متوسط ارائه می‌شود.

وی افزود: این موضوع که در چهار ماه گذشته ۱۳ هزار واحد صنعتی و کشاورزی توانسته‌اند تسهیلات بانکی دریافت کنند نشان از روان بودن سیستم دریافت تسهیلات بانکی دارد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه بانک‌ها پول عمومی را در اختیار ندارند و پول مردم است، گفت : بانک‌ها باید با دریافت وثیقه  از باز پرداخت مطمئن شوند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید