علت گران شدن خودرو های خارجی در بازار+ قیمت خودرو | اتاق خبر
کد خبر: 378318
تاریخ انتشار: 8 آبان 1395 - 18:35
اتاق خبر گزارش می دهد
افزایش هزینه های ثبت سفارش خودرو یکی از دلایل گران شدن خودروهای خارجی بوده است

اتاق خبر- گروه اقتصادی: بازار خودروی کشور در ماه های اخیر علیرغم برخی اخبار و اتفاقاتی که در ارتباط با این بازار رخ داد همچنان با مشکل رکود دست و پنجه نرم می کند. با این حال به نظر می رسد که ورود برخی از مدل های جدید خودرو به بازار مانند رنو کویید باعث شده که برخی از مشتریان خودرو برای خرید خودرو های جدید صبر کنند و همین امر باعث توقف و کم شدن خرید و فروش خودرو در بازار شد. 

دلیل دیگری نیز که برای رکود در بازار خودرو عنوان شده است افزایش قیمت خودرو به دلیل محدودیت های واردات خودرو به کشور است. با توجه به اینکه واردات خودروهای خارجی به کشور به افزایش هزینه های ثبت سفارش خودرو دانست که باعث تاثیر در قیمت خودروهای خارجی و حتی داخلی شده و برخی از خریداران خودرو را از خرید خودرو منصرف کند.

در این رابطه یک نمایشگاه دار خودرو در غرب تهران در گفت و گویی که با اتاق خبر داشت در مورد قیمت خودروهای وارداتی به کشور اعلام کرد که قیمت برخی از خودروهای وارداتی به طور میانگین تا 3 میلیون تومان افزایش داشته است.

این نمایشگاه دار خودرو در مورد علت افزایش قیمت خودرو در کشور گفت: قیمت خودرو در بازار به دلیل جلوگیری از ورود خودروهایی که در آمریکا ثبت سفارش شده است با افزایش قیمت رو به رو شده است. از جمله این خودروها می توان به خودروهای بی ام و و تویوتا کمری هیبرید اشاره کرد.

وی افزود: این افزایش قیمت بسته به قیمت خودرو بوده است. برای مثال در برخی از خودروهای خارجی با افزایش قیمت بین 2 تا 3 میلیون را شاهد بوده ایم. این امر بر روی خودروهای داخلی نیز تاثیر گذاشته است و خودروهای ساخت داخل نیز با افزایش قیمت مواجه شده اند. این افزایش قیمت بین 1.5 تا 2 میلیون تومان است.

این نمایشگاه دار خودرو دلیل دیگر افزایش قیمت خودرو در بازار را افزایش هزینه های ثبت سفارش خودرو دانست و گفت: متاسفانه وضعیت بازار خودرو با رکود مواجه شده و تفاوت چندانی با سال گذشته نداشته است.

وی در مورد سلیقه مردم در مورد خرید خودروهای خارجی گفت: در ایران بیشتر از مشخصات فنی خودرو به ظاهر خودرو اهمیت داده می شود و به همین دلیل خودروهایی که با ظاهر بهتر و آپشن های متفاوت و متنوع مانند رنو تالسیمان به بازار عرضه می شوند از اقبال خوبی برای جلب نظر مردم برخوردار هستند.

در جدول زیر برخی از خودروهایی که با افزایش قیمت رو به رو بوده اند را مشاهده کنید:

 

نام خودرو

قیمت به میلیون تومان

کشور سازنده

کیا اُپتیما 2016 و 2017

قیمت 165 تا 205 بسته به آپشن ها

کره جنوبی

کیا سورنتو 2017

250

کره جنوبی

هیوندای آی 20

90

کره جنوبی

هیوندای ولوستر

126

کره جنوبی

هیوندای سانتافه

200 تا 245 بسته به آپشن

کره جنوبی

هیوندای توسان 2016 و 2017

160 تا 198 بسته به آپشن

کره جنوبی

رنو کپچر 2016

120

فرانسه

رنو سافران 2016

149 تا 186 بسته به آپشن

فرانسه

بی ام و ایکس 3

375 تا 390 بسته به آپشن

آلمان

 94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید