حملات عربستان در یمن می‌تواند نیروهای آمریکایی را نیز در معرض پیگرد قرار دهد | اتاق خبر
کد خبر: 379436
تاریخ انتشار: 15 آبان 1395 - 02:26
یکی از اعضای دموکرات کنگره آمریکا در نامه‌ای به وزرای خارجه و دفاع آمریکا نوشت، پرسنل ارتش آمریکا ممکن است به خاطر کمک کردن به وقوع جرایم جنگی در یمن و تداوم هدف قرار گرفتن غیرنظامیان توسط نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان، در مظان اتهام قرار بگیرند.

یمن

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تد لیو، یکی از اعضای دموکرات کنگره آمریکا و از وکلای سابق نیروی هوای این کشور در این نامه به جان کری و اشتون کارتر، وزرای خارجه و دفاع آمریکا نوشت، با وجود اینکه آمریکا خودش را از بررسی و انتخاب اهداف در یمن کنار کشیده، اما این احتمال وجود دارد که به خاطر تداوم حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان علیه غیرنظامیان در یمن، در مظان اتهام قرار بگیرد.

وی در این نامه رسمی خواستار مشخص شدن نقش آمریکا در جنگ یمن شده و نوشت:‌ به نظر می‌رسد آمریکا قانون درگیرهای مسلحانه و معیارهای بین‌المللی را در جنگ یمن نقض کرده است؛ چون نیروهای آمریکایی که به ائتلاف تحت رهبری عربستان در یمن کمک می‌کنند از این مساله آگاه نیستند که آیا غیرنظامیان هم در این کشور هدف قرار می‌گیرند یا خیر.

وی ادامه داد، این احتمال وجود دارد که نیروهای آمریکایی در یمن نیز در مظان اتهام ارتکاب جرایم جنگی قرار بگیرند چون قوانین جنگی را زیر پا گذاشته‌اند.

لیو در این نامه نوشت: آمریکا چشمانش را به روی اهدافی که ائتلاف هدف قرار داده، بسته است. شواهدی درباره هدف قرار گرفتن غیرنظامیان در حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان وجود دارد و این اوضاع را برای آمریکا وخیم می‌کند. این ائتلاف مدارس، بیمارستان‌ها و بازارها در یمن را هدف قرار می‌دهد.

این عضور دموکرات کنگره آمریکا همچنین به افزایش تعداد تلفات غیرنظامیان در یمن اشاره کرد و نوشت:‌ این روند نیروهای آمریکایی را در معرض خطر بازجویی و احتمالا پیگرد قانونی قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید