انتخاب ترامپ به نفع اقتصاد ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 380181
تاریخ انتشار: 19 آبان 1395 - 20:57
رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به تاثیر انتخاب دونالد ترامپ بر اقتصاد ایران، گفت: پیش بینی شده که سرمایه‌ها از کشور چین به سمت کشورهای اطراف برود.

اتاق خبر: فرهاد احتشام زاد رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران امروز چهارشنبه از غرفه مهر در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها بازدید کرد. وی در گفت‌وگو با مهر در خصوص پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران، گفت: به اعتقاد کارشناسان آمریکایی، انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور، به نفع اقتصاد آمریکا نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در مجموع وضعیت پیش رو را مثبت ارزیابی می کنیم، افزود: رئیس جمهورجدید آمریکا موضع شفاف تر و وابستگی کمتری دارد و از همه مهمتر اینکه یک تاجر است که ارزش بازار ایران و خاورمیانه را به خوبی می داند بنابراین شاید خیلی منطقی‌تر بتوان با آنها تعامل کرد بدون اینکه نقاب باشد و نگران این باشیم که چه مشکلی پیش می آید.

رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اعلام اینکه در هرصورت باید قبول کرد که آمریکا یک ابرقدرت است و تاثیر زیادی در اقتصاد جهانی دارد، اظهار داشت: ما نمی‌ توانیم در فضای جهانی ایزوله باشیم و باید در جهانی که در حال تغییر است، سهم خود را به دست بیاوریم.

احتشام زاد با بیان اینکه در حال حاضر انتخاب ترامپ بیشترین نگرانی را برای کشور چین ایجاد کرده است، گفت: پیش بینی‌ می‌شود سرمایه‌ها ازکشور چین به سمت کشورهای اطراف برود که این یک شرایط جدیدی را در دنیا ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مطابق با سیاست هایی که ترامپ تاکنون اعلام کرده، کشورهای رقیب آمریکا باید نگران باشند، اظهار داشت: اما ما با آمریکا رقابت اقتصادی نداریم بنابراین نگرانی هم برای ما ندارد اما باید از این شرایط به خوبی به نفع خودمان استفاده کنیم و برنامه ریزی درستی داشته باشیم.  

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید