Performancing Metrics

تبدیل وضعیت بیش از ۶۵ درصد مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای | اتاق خبر
کد خبر: 380749
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 17:12
مدیرکل منابع انسانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه مربیان واجد شرایط که در آزمون قبول شده‌اند ۳۵۶۹ نفر هستند، گفت: در حال حاضر تبدیل وضعیت بیش از ۶۵ درصد از این افراد انجام شده است و با اخذ پست استخدامی بقیه این افراد، نیروی انسانی سازمان برای اه

اتاق خبر: علی فروزش ، درباره وضعیت نیروی انسانی سازمان فنی و حرفه‌ای و تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریس اظهار کرد: افرادی که واجد شرایط بودند و در مراحل آزمون و گزینش قبول شده‌اند، در مجموع ۳۵۶۹ نفر هستند. از این تعداد بر اساس اولویت بالاترین سابقه در سطح شهرستان و با توجه به پست‌های خالی موجود، تبدیل وضعیت ۲۳۰۰ نفر انجام شده و برای دیگر پذیرفته‌شدگان نیز در حال پیگیری برای اخذ ۱۲۰۰پست استخدامی دیگر از سازمان مدیریت هستیم.

وی درباره زمان تبدیل وضعیت افراد باقی‌مانده، گفت: این موضوع به همکاری سازمان اداری استخدامی با فنی و حرفه‌ای بستگی دارد؛ تاکنون تعامل ما با این سازمان خوب بوده و بیش از ۶۵ درصد پذیرفته‌شدگان تبدیل وضعیت شده‌اند.

مدیرکل منابع انسانی سازمان فنی و حرفه‌ای همچنین در خصوص اعتراض برخی از مربیان به برخورد سلیقه‌ای در مصاحبه تخصصی، اظهار کرد: در مصاحبه یک نفر مربی کارشناس متخصص رشته، یک روانشناس، یک کارشناس از ستاد سازمان، یک نفر از حراست و یک نفر از ارزیابی استان حضور داشته‌اند و مصاحبه کاملاً به‌صورت اصولی انجام شده است.

فروزش با بیان اینکه در حال حاضر  ۱۲۰۰ نفر از مربیان حق‌التدریس که در آزمون قبول شده‌اند در نوبت تبدیل وضعیت هستند، خاطرنشان کرد: مابقی این افراد فاقد شرایط بوده‌اند. نیروهای حق‌التدریس به‌صورت دوره‌ای و بر اساس نیاز به‌کار گرفته می‌شوند و این‌گونه نیست که نیروی سیستم باشند؛ بنابراین ممکن است در یک مقطع ۲۰۰۰ نفر و در مقطع دیگر هزار نفر نیروی حق‌التدریس با سازمان همکاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: نیروی انسانی بر اساس برنامه‌ریزی هر دستگاه و استراتژی‌ها و اهداف سازمان تعریف و به کار گرفته می‌شود؛ بر این اساس و با توجه به تبدیل وضعیت نیروهای جدید بر مبنای اهداف و برنامه‌های سازمان در برنامه ششم توسعه، این تعداد نیازهای برنامه‌ریزی را در چهار سال آینده پوشش می‌دهد.

ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید