طرح آمریکا برای پیگرد تروریست‌های داعش در سرت لیبی | اتاق خبر
کد خبر: 380811
تاریخ انتشار: 25 آبان 1395 - 00:42
مقامات آمریکایی در حال تهیه طرحی با هدف پیگیری تکفیری‌های داعش که از شهر سرت لیبی به جنوب این شهر می‌گریزند، هستند.

اتاق خبر: مسئولان آمریکایی اعلام کردند که این طرح به شکل اساسی بر حملات هوایی متراکم برای از بین بردن صدها تن از تکفیری‌های فراری داعش تمرکز دارد.

روزنامه "واشنگتن پست" نیز به نقل از دو مسئول آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود نوشت که این طرح در چارچوب تلاش‌های باراک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا برای مشخص شدن هرچه سریعتر نتیجه جنگ در سرت لیبی است.

بنا به نوشته این روزنامه اطلاعات به دست آمده توسط هواپیماهای اطلاعاتی و شناسایی که بر فراز شهر سرت به پرواز درآمدند، نشان می‌دهد چند صد تن از تروریست‌های داعش برای نجات خود به جنوب این شهر گریخته‌اند.

این منابع اعلام کردند ارتش در حال حاضر در حال جمع آوری و تحلیل اطلاعات درباره فرار تکفیری‌ها از سرت به سمت مناطق مجاور است.

مسئولان آمریکایی نسبت به امکان حمله داعش به نیروهای "بنیان المرصوص" وابسته به دولت توافق ملی لیبی هستند.

آمریکا در اوت گذشته بنا به درخواست دولت فائز السراج، نخست وزیر لیبی حملات هوایی را در شهر سرت آغاز کرد و از آن تاریخ آمریکا دست کم 350 حمله هوایی را علیه داعش در سرت انجام داده است.

عملیات "بنیان المرصوص" ماه مه با هدف پایان دادن به سلطه داعش بر سرت آغاز شد و نیروهای لیبیایی حاضر در این عملیات موفق شدند بخش اعظمی از مناطق و محلات شهر سرت را به کنترل خود در آورند

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید