Performancing Metrics

شرایط خاص مدارس درخشان برای جذب محدود دانش آموزان | اتاق خبر
کد خبر: 380902
تاریخ انتشار: 25 آبان 1395 - 07:27
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان تاکید کرد
رئیس سازمان استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: رعایت استانداردهای لازم برای مدارس استعدادهای درخشان لازم و ضروری است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین شجاعی گفت: گزینش مناسب، فضای فیزیکی ایده آل، محتوای متنوع و خوب ، معلمان دارای شرایط عالی برای آموزش و مدیریت مطلوب از مهمترین ویژگیهای است که برای توسعه مدارس تیزهوشان در سازمان مرکزی مورد نظراست.

وی اظهار کرد : باهدف جلوگیری از گسترش بی رویه مدارس استعدادهای درخشان  در استانهای کشور شرایط خاصی برای  جذب دانش آموزان با آمار محدود همه ساله برنامه ریزی می شود.

شجاعی ادامه داد: رعایت استانداردهای لازم برای مدارس استعدادهای درخشان لازم و ضروری است  شرایط برای دانش آموزان درحال تحصیل تسهیل شده و بخشنامه های گذشته به گونه‌ای تغییر کرده تا منجر به خروج دانش آموزان نشود مگر در صورتی که ورود دانش آموز به سایر مدارس باعث پیشرفت در تحصیل شود.

 شجاعی همچنین به دوفعالیت دیگر حوزه استعدادهای درخشان اشاره کرد و جشنواره جوان خوارزمی و برگزاری المپیادهای علمی را از مصوبات هیأت امنای مرکز عنوان و تصریح کرد: جشنواره جوان خوارزمی در 16رشته  دانش آموزان مستعد را شناسایی می کند و زمینه را برای رشد متناسب با توانمندی آنها فراهم می کند.

شجاعی افزود: کلیت فعالیت طرح "شهاب" روی شناسایی دانش آموزان است و در چشم انداز 1404 این طرح در همه مدارس و مقاطع تحصیلی اجرا می شود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید