Performancing Metrics

حرکت ضربتی برای ساماندهی مرزها | اتاق خبر
کد خبر: 381379
تاریخ انتشار: 29 آبان 1395 - 21:14
رئیس شورای شهر تهران:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشکل اسکان و نظافت، مهمترین چالش های زائران در کربلاست و برای ساماندهی مرزها در ایام اربعین یک حرکت ضربتی ضروری است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید خود از وضعیت زائران در کربلا و نجف گفت: خوشبختانه شاهد تلاش سازمان یافته شهرداری و دیگر دستگاه‌ها بودیم. به ویژه شهرداری تهران که خیلی حساب شده نیازمندی ها را اجرایی کرده و با تجربه‌ای که از سال های گذشته داشته، توانسته گوشه‌ای از خدماتی که مدنظر بوده ارائه دهد.

وی اضافه کرد: البته حضور جمعیت چند میلیونی در کربلا به ویژه جمعیتی که نظم خاصی هم ندارند، در صورت بی توجهی با مشکلات متعدد رو به رو می شوند و به ویژه شرایط نامناسبی از نظر نظافت عمومی ایجاد می شود.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: البته با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و حضور نیروهای داوطلب، بخش مهمی از حوزه نظافت عمومی ساماندهی شد و البته مهم‌تر تاثیری است که بر مردم اینجا گذاشته است.

چمران ادامه داد: در مرزها نیاز به ساماندهی و اداره مناسب داریم؛ البته نباید همه چیز را از دولت انتظار داشته باشیم؛ دولت باید مدیریت و ساماندهی کند و مردم باید کارها را دست بگیرند، یکسری مشکلات اداری هم داریم که باید در مرزها حل شود تا این جریانات پیش نیاید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به پرسش درباره مهمترین چالش‌ها و مسائل موجود در کربلا که باید در اولویت رفع برای سال آینده باشد، گفت: ما چند نوع مشکل داریم؛ اول در خود کربلاست که مهمترین آن ها اسکان و بهداشت زائران است؛ به ویژه سرویس‌های بهداشتی و حمام.

وی اضافه کرد: بحث دوم رفت و آمد از مرز تا اینجا و از اینجا به مرز است. یکی دیگر هم ورودها از مرز است. مرزی که روزی چند صد نفر رفت و آمد داشته، الان چند صد هزار نفر رفت و آمد دارد، باید در این زمینه یک حرکت های ضربتی و برنامه ریزی شده خاص صورت بگیرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید