Performancing Metrics

وزارت ورزش برای حضور دختران بسکتبالیست در میادین بین‌المللی تلاش می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 381389
تاریخ انتشار: 30 آبان 1395 - 00:40
سجادی:
با دستور وزیر ورزش و جوانان، فدراسیون بسکتبال موضوع حضور بانوان ایران با حجاب اسلامی در میادین بین المللی را مجددا در فدراسیون جهانی مطرح می‌کند.

مشحون و وزیر ورزش

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، معاون قهرمانی وزارت ورزش با اشاره به جلسه امروز دکتر سلطانی‌فر با رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: در این نشست آقای مشحون گزارشی از فعالیت‌های این فدراسیون و برنامه‌های آینده آن ارائه کرد.

سجادی افزود: در بخش دیگری از این نشست یک ساعته، آقای سلطانی‌فر از فدراسیون بسکتبال خواست هر چه سریعتر موضوع حضور زنان بسکتبالیست ایرانی در رقابت‌های بین المللی را با حفظ ارزش‌های فرهنگی و حجاب شرعی مجددا در نامه‌ای به فدراسیون جهانی این رشته مطرح کند و وزارت ورزش و جوانان هم با کمک گرفتن از توان حوزه دیپلماسی کشور تلاش می کند فرصت حضور دختران بسکتبالیست ایران در مسابقات بین المللی این رشته مانند سایر رشته های توپی فراهم شود.

وزیر ورزش و جوانان از رئیس فدراسیون بسکتبال خواست در این نامه به تعامل و همراهی ۵۷ عضو سازمان همکاری کشورهای اسلامی برای حضور زنان مسلمان در رشته‌هایی مانند والیبال، هندبال و فوتسال و فوتبال اشاره کند و از آنها بخواهد شرایط حضور زنان مسلمان برای رشته بسکتبال هم به سرعت فراهم گردد.

معاون امور قهرمانی و ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان از طرح این موضوع در جلسه آینده کنفدراسیون بسکتبال آسیا توسط ایران نیز خبر داد و گفت: با توجه به ریاست آقای مشحون بر حوزه غرب آسیا، با تاکید و دستور وزیر ورزش و جوانان، موضوع حضور زنان ایرانی با حجاب اسلامی در رقابت‌های آسیایی در جلسه آینده کنفدراسیون بسکتبال آسیا که با حضور رئیس و دبیرکل فدراسیون جهانی در لبنان برگزار می شود طرح خواهد شد.

سجادی همچنین از تذکر وزیر ورزش و جوانان برای رعایت ضوابط اعزام تیم ها و ورزشکاران هم خبر داد و گفت: برای تمام اعزام‌هایی که به نام ورزش ایران صورت می گیرد تمام ضوابط و مراحل وفق مقررات کشور رعایت شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید