راه‌اندازی کامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس می‌تواند کشور را از واردات بنزین خودکفا کند | اتاق خبر
کد خبر: 381519
تاریخ انتشار: 1 آذر 1395 - 10:34
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت و وزارت نفت باید در عملیات عمرانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس تسریع کنند زیرا راه‌اندازی آن کشور را در واردات بنزین خودکفا می‌کند.

اتاق خبر: احمد مرادی ، با اشاره به اقدامات انجام شده در پالایشگاه نفتی ستاره خلیج فارس به منظور تسریع در بهره‌برداری آن گفت: تصور این بود که این پروژه زودتر به نتیجه برسد زیرا از سال ۸۵ عملیات عمرانی و فعالیت آن آغاز شده و اکنون که در سال ۹۵ قرار داریم ۱۰ سال می‌گذرد و هنوز این مجموعه وسیع نیاز به کار دارد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس خاطرنشان کرد: دولت و وزارت نفت باید در عملیات عمرانی تسریع کنند که هرچه زودتر به نتیجه برسد.

وی با تأکید بر اینکه باید از نیروهای بومی در این پالایشگاه استفاده شود، گفت: ظرفیت هرمزگان در حوزه نفت و گاز بسیار وسیع است و ۱۸ درصد از نفت کشور به صورت مستقیم و ۴۵ درصد هم به طور غیرمستقیم است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس، اظهار کرد: راه‌اندازی ۱۰۰ درصدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس می‌تواند کشور را از واردات بنزین خودکفا کند.

وی در پایان بیان کرد: بر اساس آنچه تاکنون مسئولان اعلام کرده‌اند امیدواریم که تا پایان سال بطور کامل به بهره‌برداری برسد.

ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید