Performancing Metrics

اجرای نقالی در شهر نجف و كربلا آرزویم بود | اتاق خبر
کد خبر: 381577
تاریخ انتشار: 1 آذر 1395 - 19:46
مرشد مهدی چایانی، پیشكسوت هنر نقال و پرده‌خوانی، در شهر نجف و در جوار حرم امیرالمومنین علی‌(ع) به اجرای نقالی پرداخت.

به گزارش اتاق خبر، مرشد مهدی چایانی در راستای اجرای برنامه‌ی‌های نخستین همایش «تئاتر مردمی اربعین» اجرای نقالی خود را از امروز- 25 آبان‌ماه- در شهر نجف آغاز كرد.

وی به در این باره به خبرنگار اعزامی صحنه گفت: اف‍ت‍ت‍اح‌ س‍خ‍ن‌ آن‌ ب‍ه‌ ك‍ه‌ ك‍ن‍ن‍د اه‍ل‌ ك‍م‍ال / ب‍ه‌ ث‍ن‍ای‌ م‍ل‍ك‌‌ال‍م‍ل‍ك‌ خ‍دای‌ م‍ت‍ع‍ال‌. خدا را شاكرم كه پس از نزدیك به پنج دهه نقالی و پرده‌خوانی و اجرا در شهرهای مختلف ایران و همچنین در كشورهای گوناگون، اكنون مرغ سعادت بر دوشم نشسته و توانسته ‌ام در صحن و سرای ملكوتی مولای متقیان به اجرای برنامه‌ بپردازم و خدمتگزار زائری امامان هدی و محبین اهل بیت(ع) باشم.

وی افزود: به لطف خدا و همت دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» حوزه هنری در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی شركت كرده‌ام و ان‌شاءالله در ادامه‌ این مسیر و تا شهر كربلا و در موكب‌های مختلف برای زائرین عاشق، نقل عاشورایی خواهم گفت.

مرشد مهدی چایانی در پایان گفت: چنین اتفاقی همواره از آرزوهایم بود و امیدوارم از هر نظر مقبول واقع شود.

خاطرنشان می‌شود: نخستین همایش تئاتر مردمی اربعین از 24 تا 29 آبان‌ماه 1395 به همت جنبش رسانه‌ انقلاب و دفتر تئاترمردمی «بچه‌های مسجد» مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری هم‌زمان با پیاده‌روی عظیم و مردمی اربعین در مسیر نجف تا كربلا و برگزار می‌شود.

میزان

نظرات
ADS
ADS
پربازدید