Performancing Metrics

برگزاری اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه در تهران | اتاق خبر
کد خبر: 381585
تاریخ انتشار: 1 آذر 1395 - 20:49
قاسمی خبرداد:
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: تجزیه سوریه مخالفان بسیار زیاد و جدی دارد که به این سادگی اتفاق نخواهد افتاد.

اتاق خبر: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری امروز (دوشنبه) در رابطه با طرح دی‌میستورا در رابطه با سوریه که احتمالاً منجر به تجزیه سوریه می‌شود، گفت: طرح‌هایی که در مورد سوریه توسط ایشان و یا هر کس دیگری داده می‌شود مقطعی است و هیچ یک از این طرح‌ها تاکنون نتوانسته است به دلیل پیچیدگی صحنه میدانی و سیاسی سوریه به منصه ظهور برسد.

 

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که این بحث هم بحث ابتری است و راه به جایی نخواهد برد. می‌توان گفت اینها تلاش‌هایی است که در مقاطع مختلف توسط وی انجام می‌شود.

 

قاسمی با بیان اینکه بحث سوریه بازیگران بسیاری دارد و اثرگذاری‌های بسیاری در صحنه منطقه و سوریه وجود دارد، گفت: وی (دی‌میستورا) به تنهایی نمی‌تواند چنین طرحی را ارائه کند. تجزیه سوریه مخالفان بسیار زیاد و جدی دارد که به این سادگی اتفاق نخواهد افتاد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به طرح اخیر دی‌میستورا در رابطه با سوریه، خاطرنشان کرد: هنوز به جایی نرسیده‌ایم که اینگونه مباحث را بخواهیم جدی تلقی کنیم و روی آن خیلی فکر کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین خبر داد: اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه بعد از سال ها مجددا به ریاست وزرای خارجه دو کشور در نیمه دوم ژانویه در تهران برگزار می‌شود.

 

مبنع: ایسنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید