Performancing Metrics

کارشکنی در مرز بازرگان، دلیل جایگزینی ارمنستان به جای ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 381817
تاریخ انتشار: 2 آذر 1395 - 14:33
نایب رئیس اتاق بازرگانی البرز اعلام کرد
با توجه به مشکلاتی که در مرز بازرگان از سوی طرف ترکیه ای برای بازرگانان و صادرکنندگان ایرانی به وجود آمد، برقراری حمل و نقل ترکیبی با اروپا از طریق ارمنستان می تواند راه حل مناسبی برای رفع مشکلات صادرکنندگان ایرانی باشد.

اتاق خبر-نایب رئیس اتاق بازرگانی البرز علت برقراری حمل و نقل ترکیبی به اروپا از طریق ارمنستان را مشکلات موجود در مرز ترکیه دانست.

بیتا بیات نایب رئیس اتاق بازرگانی البرز و از فعالان حوزه حمل و نقل در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به برقراری حمل و نقل ترکیبی با اروپا از طریق ارمنستان گفت: برقراری مسیر ترانزیت از طریق ارمنستان به اروپا اتفاقی است که برای اولین بار رخ داده و علت آن را مشکلات تصمیم گیری دولتمردان ترکیه در مرز بازرگان است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: در گذشته از مرز بلغارستان برای ترانزیت کالا به اروپا از سوی ایران باز بود. با این حال به نظر می آید که فعالان حوزه حمل و نقل از برقراری مسیر ترانزیتی از طریق ارمنستان یا هر مسیر دیگری استقبال کنند.

این فعال حوزه حمل و نقل در مورد صحبت های نایب رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران در مورد اهمیت اتاق های بازرگانی شهرستان گفت: اتاق های بازرگانی شهرستان نشان دهنده قابلیت های استان های کشور هستند. در مورد اتاق بازرگانی البرز نیز می توان گفت که با توجه به اینکه در حدود شش سال است که این اتاق از اتاق بازرگانی تهران جدا شده است و در حقیقت بخشی از قابلیت های اتاق بازرگانی تهران را در خود دارد.

وی ادامه داد: استان البرز در حال حاضر قطب تولید ماکارونی، قطعه سازی و صنایع دارویی در کشور به شمار می رود و در زمینه هایی مانند ساخت کالاهای بهداشتی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. ضمن اینکه باید به این نکته اشاره کرد که بیش از 70 درصد از صادرات میوه و سبزیجات کشور از طریق این استان انجام می شود.

 ت 94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید