Performancing Metrics

روی کار آمدن ترامپ شاید فرصت تازه‌ای به حل بحران سوریه دهد | اتاق خبر
کد خبر: 381987
تاریخ انتشار: 3 آذر 1395 - 23:53
دی‌میستورا
استفان دی میستورا اظهار داشت که انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا احتمالا به حل و فصل بحران سوریه فرصت تازه‌ای بدهد.

اتاق خبر: استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه در سخنرانی در همایشی که حزب سوسیال دموکرات آلمان در برلین ترتیب داده بود، گفت: امکان دستیابی به یک زمینه مشترک برای حل و فصل بحران سوریه بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه وجود دارد.

دی میستورا تصریح کرد: روسیه سیاست عقلانی در سوریه در پیش گرفته و ممکن است روسیه و آمریکا برای بحران سوریه راه حلی بیابند چون مسکو و واشنگتن با داعش به عنوان دشمن مشترک روبه‌رو هستند.

دی میستورا در عین حال اظهار داشت که نگران است که احتمالا بشار اسد رئیس جمهوری سوریه حمله‌ای جدید در شرق حلب قبل از انتصاب دونالد ترامپ در ۲۰ ژانویه صورت دهد.

وی مشخص نکرد که چرا بر این باور است که اسد دست به چنین اقدامی بزند اما دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند اسد به خاطر تعهد ترامپ در زمینه تقویت روابط با روسیه تحریک شود و بعید است که دولت کنونی آمریکا که به پایان کار خود نزدیک است واکنشی به این حمله نشان دهد.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید