الگوهای موفق حوزه دفاعی به بخش اقتصاد منتقل شود | اتاق خبر
کد خبر: 382103
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 21:55
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به منظور رفع بخشی از مشکلات عدیده اقتصادی در کشور، الگوهای موفق حوزه های دفاعی به بخش اقتصاد منتقل شود.

اتاق خبر:امیرعلی حاجی ‌زاده چهارشنبه شب در تمرین (مانور) قدرت در دانشگاه تبریز به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج، افزود: مشکل اصلی کنونی ما در کشور، درجا زدن در زمینه حل و فصل مشکلات و مسایل کوچک است، در حالیکه توانمندی ملت ما در حل مشکلات بزرگ ‌تر به کرات در طول تاریخ ثابت شده است.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول 38 سال گذشته، اظهار کرد: موشک های زمین به زمین و شهاب یک و دو که سال های قبل تولید می شد، در حال حاضر متوقف شده و آنچه که امروز در ایران تولید می‌ شود موشک‌ هایی همچون ذوالفقار و دفاع است که در نوع خود بی ‌نظیر هستند.
حاجی زاده با بیان اینکه زمان تولید موشک‌های نسل جدید از 10 سال به کم‌ تر از یک سال کاهش یافته است، یادآور شد: اگر زمانی در برآوردن سلاح‌های جنگی و حتی سیم‌خاردار مشکلات عدیده ای داشتیم، امروزه با تکیه بر دانش و تخصص موشکی خود در این زمینه استقلال کامل داریم.
وی با اشاره به چندین برابر بودن پیچیدگی حاکم در بخش نظامی نسبت به بخش غیرنظامی، گفت: با وجود سختی‌ها و مشکلات فراوان در بخش نظامی از عهده‌ حل این مسایل برآمده‌ایم، اما برای حل مشکلات در بخش اقتصادی باید عزم ملی و همت عالی داشته باشیم.
حاجی زاده با تاکید بر اینکه با استفاده از نیروهای تحصیل کرده می توان مشکل بیکاری جوانان را تا حدودی حل کرد، افزود: با بهره ‌مندی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و با استفاده از زیرساخت‌ها و منابع بی ‌نظیر موجود در کشور، می ‌توان در حل مشکلات چاره‌ سازی کرد.
وی، با بیان اینکه حضور مردم در صحنه های مختلف می تواند بسیاری از مشکلات لاینحل را رفع کند، ادامه داد: باید توجه کنیم که برخی اوقات توان اجرایی مردم بهتر از سایر ارگانهاست و در حوزه های اقتصادی نیز باید خود مردم کمر همت بسته و به شناسایی استعدادها و مشکلات بپردازند.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از برخی اظهارت که دوره نظامی ‌گری در جهان را تمام شده می دانند، انتقاد کرد و گفت: این افراد اگر بتوانند تنها 10 کیلومتر از هشت هزار کیلومتر مرز زمینی را با این ادعا اداره کرده و امنیت را برقرار کنند، حق با آن‌هاست.
به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه تبریز نیز در این همایش، قدرت انقلاب اسلامی را محدود و محصور به توان موشکی ندانست و گفت: این قدرت ناشی از ایمان و اعتقاد نیروهای انسانی است که بزرگترین سرمایه کشور است.
محمدرضا پورمحمدی، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران را امنیت دانست و افزود: امنیت کشور وابسته به توان نظامی است و اگر دشمنان ما پای میز مذاکره نشسته ‌‌اند به دلیل ترسی است که از قدرت نظامی ما دارند.
وی اضافه کرد: توان موشکی تنها یک بعد از قدرت انقلاب اسلامی است، چرا که بعد اصلی و سرمایه بزرگ دیگر ایمان و اعتقادی است و اگر آن زمان ما توانستیم به پیشرفت هایی دست یابیم، امروز صد برابر بیشتر می ‌‌توانیم در راه رشد و ترقی گام برداریم.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید