شکست داعش مستلزم راه حل سیاسی است | اتاق خبر
کد خبر: 382315
تاریخ انتشار: 6 آذر 1395 - 12:09
دی‌میستورا
فرستاده سازمان ملل به سوریه با رد خبر تصمیمش برای کناره‌گیری اعلام کرد که اتحادیه اروپا و بانک جهانی آماده کمک به بازسازی سوریه هستند.

اتاق خبر: استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة گفت که وی قصد استعفا از پستش را ندارد و اخبار منتشر شده در این باره درست نیست.

وی پیش‌بینی کرد که باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا تا زمان روی کارآمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب در ژانویه به تلاش‌ها و همکاری با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه برای کاهش خشونت در سوریه و افزایش کمک‌های انسانی ادامه دهد.

وی گفت: مبارزه با داعش چه با همکاری روسیه و چه طرف دیگر کاری درست است چرا که همگان قربانی احتمالی داعش هستند اما در حقیقت شکست داعش تنها یک ائتلاف نظامی نمی‌طلبد بلکه راهکار فراگیر سیاسی را می‌طلبد. داعش از ناخرسندی و به حاشیه رانده شدن برخی گروه‌ها از جمله سنی‌هایی که احساس می‌کنند در عراق و حتی بیشتر در سوریه به حاشیه رانده می‌شوند، بهره‌برداری می‌کند.

دی‌میستورا گفت: در صورتی که روند سیاسی درستی در سوریه آغاز شود که به مشارکت سیاسی و تشکیل دولتی گسترده بینجامد، اتحادیه اروپا و بانک جهانی آماده کمک به بازسازی سوریه هستند.

وی خاطرنشان کرد،‌ تصور نمی‌کند سوریه تقسیم شود و نه خودش و نه سازمان ملل این را نمی‌خواهند چون حاکمیت این کشور باید حفظ شود دوم اینکه این اتفاق خطرناکی است که نباید رخ دهد. سوریه هرگز نمی‌میرد و سوری‌ها کشورشان را دوست دارند و به آن افتخار می‌کنند و هرگز اجازه نخواهند داد که کشورشان بمیرد آنچه رخ می‌دهد نابودی زیرساخت‌های این کشور است. بسیاری می‌میرند و بسیار هرگز فراموش نخواهند کرد. باید روند سیاسی معتبری آغاز شود. او در بروکسل است و طرحی برای بازسازی سوریه در میان است.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید