اقدام اتاق تهران در آلمان مثبت و قابل دفاع است | اتاق خبر
کد خبر: 382347
تاریخ انتشار: 7 آذر 1395 - 12:17
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران
تاسیس دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی تهران در مونیخ آلمان اقدامی مثبت و به نفع بخش خصوصی است.

اتاق خبر- عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اقدام اتاق بازرگانی تهران را در تاسیس دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی تهران در آلمان را به نفع بخش خصوصی توصیف کرد.

محمدرضا نجفی منش عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به افتتاح دفتر اتاق تهران در مونیخ آلمان گفت: این اقدام هیات اقتصادی اعزامی اتاق تهران به آلمان، اقدامی بسیار مثبت و به نفع بخش خصوصی است.ضمن اینکه حضور اتاق بازرگانی تهران در کشور های مختلف که با تاسیس دفتر نمایندگی صورت می گیرد با امضا تفاهم نامه همکاری همراه است.

نجفی منش افزود: یکی از وظایفی که این دفاتر بر عهده دارند پیگیری کار های مختلف اتاق بازرگانی تهران و قرارداد های تنظیم شده بین اتاق بازرگانی تهران و اتاق های محلی سایر کشور ها است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به صنعتی بودن ایالت باواریا آلمان گفت: شهر مونیخ به عنوان مرکز این ایالت میزبان شرکت های صنعتی بسیاری در زمینه های مختلف و متنوعی از جمله خودروسازی است و دفاتر مرکزی شرکت های بزرگ خودروساز مانند فولکس واگن و بی ام و در این شهر قرار دارد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: حضور و همکاری با این شرکت های بزرگ در این منطقه می تواند در زمینه های مختلفی مانند سرمایه گذاری و آموزش باشد.

وی در مورد وضعیت کنونی صنعت قطعه سازی و میزان رشد آن در سال 95 گفت: صنعت قطعه سازی با توجه به رشد 30 درصدی صنعت تولید خودرو در سال جاری با رشد مثبتی مواجه بود. با این حال صنعت قطعه سازی کشور همچنان از نظر تامین مالی با مضیقه رو به رو و مشکلاتی که این بخش از صنعت کشور با سازمان هایی مانند تامین اجتماعی و مالیات دارد باعث کندی رشد این بخش شده است.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید