مقاومت داعش و ادامه پیشروی عراقی‌ها در موصل | اتاق خبر
کد خبر: 384478
تاریخ انتشار: 22 آذر 1395 - 10:56
فرماندهی عملیات موصل از آزادسازی محله النور خبر داد تا به این ترتیب تعداد محله‌های آزاد شده بخش شرقی موصل به 38 محله از مجموع 56 محله برسد.

اتاق خبر: عبدالامیر یارالله، فرمانده عملیات "نینوا می‌آییم" در بیانیه‌ای گفت: نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم محله النور را کاملا آزاد کردند و پرچم عراق را بر روی ساختمان‌های آن برافراشتند.

از سوی دیگر، حیدر العبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق و نخست وزیر این کشور یکشنبه شب در بغداد ریاست نشست شورای امنیت ملی را با حضور فرماندهان امنیتی و نظامی و فالح الفیاض، مشاور امنیت ملی بر عهده داشت.

در این نشست روند عملیات آزادسازی موصل از دست داعش و فراهم کردن ملزومات نبرد و قراردادهای تسلیحاتی برای مسلح کردن نیروهای امنیتی و نظامی و پیشنهادات ارائه شده از سوی ناتو برای حمایت از عراق در جنگش علیه تروریسم، مورد بررسی قرار گرفت. همچنین تصمیمات ویژه‌ای برای مجهز کردن نیروهایی اتخاذ شد که کنترل اراضی آزاد شده از دست داعش را بر عهده خواهند داشت.

در همین حال، رئیس پلیس فدرال عراق گفت که داعش 250 شهروند را از منطقه وادی حجر در جنوب موصل ربوده است.

نیروهای بسیج مردمی نیز روستای تل غزال در جنوب غرب فرودگاه شهر تلعفر و دو روستای الریفیه و تل میدان قولی در جنوب تل عبطه در غرب موصل را تحت کنترل خود درآورده و صدها خانواده را از غرب شهر خارج کردند.

شبکه المیادین همچنین گزارش داد که نیروهای بسیج مردمی روستاهای متعددی را در مسیر تل عبطه در غرب موصل آزاد کرده و همچنین یک انبار مواد سمی پیدا کرده‌اند که متعلق به داعش است.

بنا بر این گزارش، گردان‌های حزب الله عراق حمله شدید داعش در نزدیکی تلعفر را دفع کرده و جان حدود 20 مسلح داعشی را گرفتند.

در محور شرقی نیز نیروهای لشکر نهم و تیپ سوم در لشکر اول به ورود به داخل محله‌های الانتصار، جدیده المفتی، السلام، یونس السبعاوی و فلسطین ادامه می‌دهند و راه‌ها و ساختمان‌ها را پاکسازی می‌کنند.

ارتش می‌گوید، تعداد محله‌هایی که نیروهای مبارزه با تروریسم عراق آزاد کرده‌اند به 38 محله از مجموع 56 محله در شرق موصل افزایش یافته است.

در محور جنوب غربی نیز نیروهای پلیس فدرال عراق به تفتیش و پاکسازی ساختمان‌ها و راه‌ها در جومه شهر ادامه می‌دهند و جان چندین تروریست را گرفته‌اند.

جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا و همچنین جنگنده‌های عراقی به عنوان مقدمه‌ای برای یورش به فرودگاه بین‌المللی موصل آن را بمباران کردند.

از سوی دیگر، مسئولیت انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در یکشنبه شب در مرکز شهر فلوجه را بر عهده گرفت.

خبرگزاری اعماق گزارش داد که دو عامل انتحاری دست به این حمله زدند. طبق گزارش سومریه نیوز دست کم 13 تن در پی انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده کشته و زخمی شدند.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید