روند رشد قیمت نفت جهانی متوقف شد | اتاق خبر
کد خبر: 386019
تاریخ انتشار: 9 دی 1395 - 18:56
قیمتهای نفت آمریکا روز پنج شنبه بدنبال آماری که افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام این کشور را نشان داد، کاهش یافت در حالیکه بهای معاملات برنت نسبت به ابتدای معاملات، رشد اندکی را تجربه کرد.

قیمت نفت

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، قیمت نفت دبلیو تی آی آمریکا در بازار نیویورک ۲۰ سنت یا ۰.۳۷ درصد کاهش یافت و به ۵۳.۸۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۱۶ سنت افزایش، در ۵۴.۰۶ دلار بسته شده بود.

نفت خام آمریکا در پنج هفته از شش هفته گذشته رشد قیمت داشته و بیش از ۲۲ درصد از اواسط نوامبر افزایش یافته است.

نفت برنت که قیمت پایه بازار بین المللی است، سه سنت یا ۰.۰۵ درصد افزایش یافت و در ۵۶.۲۵ دلار در هر بشکه ایستاد. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۱۳ سنت افزایش، در ۵۶.۲۲ دلار بسته شده بود.

انتظار می رود معاملات تا پایان هفته سبک بماند زیرا بسیاری از سرمایه گذاران به تعطیلات پایان سال رفته اند.

آماری که اواخر روز چهارشنبه از سوی موسسه امریکن پترولیوم منتشر شد، نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۳ دسامبر، ۴.۲ میلیون بشکه افزایش یافته است در حالیکه تحلیلگران کاهش ۲.۱ میلیون بشکه ای ذخایر در مدت مذکور را پیش بینی کرده بودند.

تولید نفت آمریکا به موازی رشد قیمتها، افزایش یافته و در هفته منتهی به ۱۶ دسامبر به ۸.۷۹ میلیون بشکه در روز رسید که بالاتر از ۸.۴۳ میلیون بشکه در روز در اواخر ژوییه بود.

در این بین اعصام المزروق، وزیر نفت کویت به خبرگزاری رسمی این کشور گفت: کمیته ای متشکل از کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان غیرعضو این سازمان برای رصد پایبندی به توافق کاهش تولید، در روزهای ۲۱ و ۲۲ ژانویه در وین دیدار خواهند کرد.

تولیدکنندگان بزرگ نفت اول ژانویه توافق برای کاهش تولید حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز را به اجرا می گذارند.

به گفته جوناتان چان، تحلیلگر سرمایه گذاری در شرکت فیلیپ فیوچرز، اگر کاهش تولید از سوی کشورهای داخل و خارج از اوپک در شش ماه آینده رعایت شود، نفت برنت تاثیر مثبت بیشتری خواهد پذیرفت.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید