استفاده از سوخت جایگزین در نیروگاه‌های شمال کشور | اتاق خبر
کد خبر: 386223
تاریخ انتشار: 14 دی 1395 - 17:33
درپی قطع گاز ترکمنستان انجام شد
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: با توجه به قطع گاز از ترکمنستان در نیروگاه‌های شمال کشور دچار مشکل شده‌ایم و در جاه‌هایی که لازم بود از سوخت جایگزین در این نیروگاه‌ها استفاده شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب با بیان این‌که در قسمت‌هایی از کشور که شاهد افت فشار بوده‌ایم از سوخت جایگزین گازوییل استفاده کرده‌ایم، اظهار کرد: میزان ذخائر سوخت نیروگاه‌ها متفاوت است و در این زمینه نیز با شرکت پخش و پالایش نفت مذاکراتی را انجام داده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از سوخت مازوت در نیروگاه‌ها استفاده می‌شود، افزود: اگر سرما افزایش یابد و شاهد افت فشار گاز باشیم به ناچار برای تامین برق خانگی مجبور به استفاده از سوخت مازوت هستیم.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به قطع صادرات برق به عراق، ادامه داد: این مساله هیچ ارتباطی با نبود منابع سوخت برای تولید برق ندارد و صحبت‌هایی که در مورد این موضوع می‌شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

به گفته طرزطلب، به دلیل تمام شدن مهلت قرارداد و مطالبات بالای این کشور صادرات برق متوقف شده است که اگر مجددا قراردادی در این حوزه منعقد شود و عراق نیز خود را متعهد به پرداخت هزینه‌ها کند شاهد صادرات برق به عراق خواهیم بود.

وی با بیان این‌که در فصل تابستان هیچ مشکلی برای تامین برق به دلیل نبود گاز نخواهیم داشت، اظهار کرد: ترکمنستان به دلیل مصرف بالا در فصل سرما از ورود گاز به ایران ممانعت کرد که این مساله در تابستان وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی مصرف برق در تابستان سال جاری را ۵۶ هزار مگاوات دانست و افزود: این در حالی است که در سال گذشته پیک مصرف ۵۲ هزار و ۷۹۰ کیلووات ساعت بوده است.

طرزطلب با اشاره به اقدامات شرکت برق حرارتی برای مدیریت مصرف و گذر از پیک تابستان سال ۱۳۹۶، گفت: قرار است که ۲۰۰۰ نیروگاه جدید در بخش حرارتی اضافه شود که این مساله در کنار مدیریت مصرف و حمایت مردم در گذراندن پیک مصرف تابستان بی‌اثر نخواهد بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید