60 درصد از پول لبنیات به جیب کارخانه‌ها و واسطه ها می‌رود | اتاق خبر
کد خبر: 387248
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1395 - 17:40
معاون وزیر کشاورزی:
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بخش اعظم سود محصولات لبنی به سایر بخش‌ها بعد تولید شیر خام می‌رسد؛ به گونه ای که بر اساس برآورد به‌دست‌آمده تنها 40 درصد هزینه لبنیات مربوط به شیر خام دامداران است 60 درصد دیگر به کارخانجات، عوامل توزیع و واسطه‌ها می‌رسد.

‌به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسن رکنی در جلسه هماهنگی با دامداران و مرغداران استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین جزو استان‌های بزرگ در زمینه تولید محصولات کشاورزی به‌ویژه تولیدات دام و طیور است که باید برای حل مشکل دامداران و تولیدکنندگان شیر این واحدها خود اقدام به راه‌اندازی صنایع تبدیلی لبنی و تکمیل زنجیره تولید کنند.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در ادامه به دستاوردهای بخش کشاورزی پس از برجام اشاره کرد و گفت: طی یک سال گذشته بیش از 20 کشور از سراسر دنیا به‌ویژه کشورهای اروپایی برای مذاکره و سرمایه‌گذاری مشترک در بخش دام و طیور با وزارت جهاد کشاورزی وارده مذاکره شده‌اند که از فرصت ایجادشده باید حداکثر استفاده را برای رونق‌بخش برد.

رکنی در ادامه با اشاره به مشکل دامداران استان قزوین درزمینه تولید شیر و عدم خرید توسط واحدهای صنایع لبنی باقیمت مناسب تصریح کرد: تنها راه‌حل این مشکل، ایجاد صنایع تبدیلی لبنی توسط خود دامداران و اتحادیه‌های دامداران است که در هر برهه زمانی دچار مشکل تولید شیر نشوند.

به گفته وی، بیشترین بحران در حلقه‌های تولید طی چند سال گذشته مربوط به تولید شیر در دامدارها است که باید برای حل این مشکل زنجیره تولید را تکمیل کرد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی از اتحادیه دامداران استان به‌عنوان قوی‌ترین اتحادیه در سراسر کشور یادکرد و خواستار مشارکت این اتحادیه در بلندمدت برای احداث صنایع تبدیل لبنی در استان قزوین شد.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید