افزایش تولید نفت، ورودی ها به صندوق توسعه ملی را افزایش می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 387790
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1395 - 09:48
امیری خامکانی مطرح کرد
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است هر اندازه میزان تولید و فروش نفت افزایش پیدا کند، میزان مبالغ ورودی به صندوق توسعه ملی نیز افزایش پیدا می کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین امیری خامکانی با اشاره به سهم 30 درصدی صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی اظهار کرد: این میزان در برنامه ششم توسعه پیش بینی و مصوب شده است و در حال حاضر نیز کمیسیون تلفیق بودجه 96 مجلس نیز چنین رقمی را در نظر گرفته است.

این عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس افزود: طبیعی است در زمانی که میزان تولید و فروش نفت با توجه به شرایط کم شده بود به همان نسبت ورودی های صندوق توسعه نیز کاهش داشت،‌اما با افزایش تولید انتظار می رود که این میزان افزایش خوبی داشته باشد.

وی همچنین ابراز کرد: هر اندازه ظرفیت سرمایه گذاری و تسهیلات دهی در جامعه افزایش داشته باشد به تبع آن حوزه  اشتغال نیز می‌تواند رونق‌ گیرد.

نماینده مردم زرند در مجلس یادآور شد: البته باید در نظر داشته باشیم که یکی از آثار برجام ، افزایش تولید و فروش نفت بوده است که امیدواریم در این زمینه سیستم بانکی نیز روان شود تا نقل و انتقالات پولی و بانکی هم افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید