گازرسانی به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار | اتاق خبر
کد خبر: 388557
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1395 - 13:16
مشاور وزیر نفت در طرح‌های گاز رسانی اعلام کرد
مشاور وزیر نفت در طرح‌های گاز رسانی گفت: برنامه وزارت نفت گاز رسانی به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمود آستانه در دیدار با استاندار هرمزگان با بیان اینکه به موجب بند ق تبصره ۲ ماده ۱۲۰ سال ۱۳۹۲ به وزارت نفت اجازه می‌دهد هر جا که مردم از سوخت‌های مایع برای گرمایش و سایر امور استفاده می‌کنند، گاز رسانی کند، اظهار کرد: اگر از ظرفیت‌های این مصوبه به طور کامل استفاده شود می‌توان فواید زیادی را نصیب کشور کرد کما اینکه تاکنون نیز پروژه های زیادی در این راستا تعریف و اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: وزارت نفت با استفاده از این مصوبه تاکنون به هزاران خانوار در روستاهای کشور گازرسانی کرده است.

نماینده وزیر نفت در طرح‌های گاز رسانی با اشاره به اینکه وزارت نفت در بحث گازرسانی طی دولت یازدهم وضعیتی بسیار عالی دارد، بیان کرد: در این دولت به سیستان و بلوچستان که تنهاترین استانی بود که به آن گازرسانی نشده بود گاز رسانی شده است.

مشاور وزیر نفت افزود: اعتبار این طرح‌های گازرسانی از مدیریت مابه التفاوت تغییر سوخت نیروگاه‌ها از مایع به گاز به دست می آید.

هممچنین در این نشست استاندار هرمزگان گفت: شرکت گاز استان هرمزگان در ماه های اخیر حرکت خوبی در راستای گاز رسانی به مناطق مختلف استان را آغاز کرده است.

جاسم جادری ادامه داد: تا هفته‌های آینده فازهای ۳ و ۴ گازرسانی به بندرعباس مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که این امر بسیاری از مشکلات را رفع می کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه گازرسانی به شهرها و مناطق صنعتی هرمزگان سال‌ها مورد تقاضای مردم و فعالان اقتصادی بوده است، اضافه کرد: هرمزگان استانی پرظرفیت در بعد برخورداری از منابع انرژی است که امروز نقش آن برای همه کشور شناخته شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید