آمادگی برای اعطای تسهیلات به پلاسکویی‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 388692
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1395 - 20:32
رییس اتاق اصناف اعلام کرد:
رییس اتاق اصناف از آمادگی برای اعطای تسهیلات و فراهم کردن بسترهای حمایتی برای کسبه ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: باید از واقعه تلخ پلاسکو عبرت بگیریم و به فکر بنگاه‌های تجاری مشابه ساختمان پلاسکو باشیم که بر اساس آمار بیش از 40 درصدشان ناایمن هستند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی فاضلی عصر امروز در مراسم آغاز به کار 600 واحد صنفی ساختمان پلاسکو در مجتمع تجاری نور، اظهار کرد: از امروز که کسبه ساختمان پلاسکو رسما کار خود را در مجتمع تجاری نور آغاز کرده‌اند می‌توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده برای آنها استفاده کنند که با معرفی از سوی اتحادیه‌های صنفی مورد نظرشان و اتاق اصناف قابلیت استفاده از این تسهیلات از روزهای آینده وجود دارد.

وی افزود:بر اساس اظهارات مطرح شده ساختمان پلاسکو تا دو سال آینده ساخته می‌شود و بر اساس آن، همه کسانی که در این ساختمان از حق و حقوقی برخوردار بودند می‌توانند تا زمان ساخته شدن مجدد پلاسکو از مجتمع تجاری نور استفاده کنند و پس از احیای ساختمان پلاسکو می‌توانند در جای سابق خود مستقر شوند.

رییس اتاق اصناف اعلام کرد: درست است که حادثه ساختمان پلاسکو تلخ و غم‌انگیز بود اما می‌توانیم از این واقعه به عنوان یک عبرت و فرصت استفاده کنیم چرا که بنگاه‌های تجاری در کشور مشکلات زیادی دارند و بر اساس آمار موجود بیش از 40 درصد از بنگاه‌های تجاری ناایمن هستند که آمار خوبی نیست.

فاضلی گفت: اگرچه اتاق اصناف اخیرا مسئول ایمن‌سازی بنگاه‌های تجاری و اصناف شده است اما از هم‌اکنون به همه مسئولان اعلام می‌کنیم که مراقب ساختمان‌های تجاری فرسوده باشند و از فرماندار تهران می‌خواهیم که به فکر بافت فرسوده تهران باشد و دستور سریعی برای بررسی وضعیت آنها صادر کند تا حادثه تلخ ساختمان پلاسکو در نقطه‌ دیگری از پایتخت تکرار نشود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید