Performancing Metrics

رشد ۲.۴ درصدی سهم صنعت هوانوردی در جابه‌جایی مسافر | اتاق خبر
کد خبر: 389841
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1395 - 16:24
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی خبر داد:
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اتفاقات مثبتی که در صنعت هوانوردی ایران در طول ماه‌های گذشته اتفاق افتاده از رشد ۲.۴ درصدی سهم صنعت هوانوردی در جابه‌جایی مسافران خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مقصود اسعدی سامانی در مراسم ورود دومین ایرباس به فرودگاه مهرآباد تصریح کرد: خوشبختانه با اقداماتی که در زمینه‌ی آزادسازی نرخ بلیت، بهسازی ناوگان و حمایت از ایرلاین‌ها صورت گرفته، صنعت هوانوردی ایران تغییرات مثبتی را پشت سر گذاشته تا جایی که طبق آمارهای جدید سهم این بخش در جابه‌جایی مسافران از حدود ۱۲ درصد به ۱۴.۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: افزایش سهم صنعت هوایی ایران در شرایطی که ناوگان این بخش توسعه یافته و ایمن شده است به معنای آن خواهد بود که تلفات رانندگی پایین آمده و هزینه رفت‌وآمدهای جاده‌ای کمتر می‌شود. رشد این بخش به معنی توسعه صنعت حمل‌ونقل ایران خواهد بود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان این‌که این امید وجود دارد که در کنار هما دیگر سرمایه‌گذاران این عرصه مورد حمایت قرار گیرند، تاکید کرد: ایرلاین‌های فعال بخش خصوصی نیز می‌توانند در این حوزه فعالیت‌های جدی داشته و توانایی‌های خود را نشان دهند. از این‌رو این امیدواری وجود دارد که دولت و وزارت راه و شهرسازی در قالب طرح‌های حمایتی و البته استفاده از منابع صندوق توسعه ملی شرایط را برای فعالیت این سرمایه‌گذاران نیز فراهم کند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید