Performancing Metrics

خریداران بار دیگر برای قندی‌ها صف کشیدند | اتاق خبر
کد خبر: 391703
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1396 - 17:38
در معاملات تالار شیشه ای رخ داد
بورس تهران امروز بار دیگر شاهد رشد یکدست قندی ها و نوسان هایی رو به کاهش در دادو ستد خودرویی ها و فلزات اساسی بود. در داد و ستدهای امروز شاخص آزاد شناور با افت حدود ۳ واحدی و شاخص کل با رشد ۲۴ واحدی مواجه شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۴ واحد رشد کرد و به رقم ۷۸ هزار و ۱۳۲ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۵۷ واحد رشد رقم ۱۶ هزار و ۹۳۱ واحدی را تجربه کرد.

اما شاخص آزاد شناور امروز با بیش از ۳ واحد افت و به رقم ۸۶ هزار و ۲۷۳ واحدی رسید. شاخص بازار اول نیز پس از ۱۴ واحد افت رقم ۵۴ هزار و ۸۵۹ واحدی را تجربه کرد. در عین حال شاخص بازار دوم ۲۲۸ واحد رشد کرد و در تراز ۱۶۹ هزار و ۶۳۰ واحدی نشست.

امروز در گروه فلزات اساسی در بسیاری از نمادها شاهد روند رو به کاهشی در قیمت پایانی بودیم. همچنین نمادهایی همچون ملی سرب و روی ایران با صف فروش مواجه بودند.

 هر چند که تعدادی از نمادها نیز شرایط افزایشی را تجربه کردند. در این گروه بیش از ۸۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

همچنین در گروه کاشی و سرامیک سه نماد شرایط کاهشی و سه نماد شرایط رشد را تجربه کردند. در این گروه ۱۰ میلیون و ۱۲۰ هزار سهم به ارزش حدود ۳ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفتند.

گروه قند نیز که از ابتدای سال ۱۳۹۶ روند رشد را در پی گرفته بود و در روزهای گذشته با نوسان هایی رو به کاهش همراه بود، امروز نیز در تمام نمادها رشد قابل توجهی را تجربه کرد و غیر از اندک نمادهایی که تا حدود ۲ درصد رشد کردند مابقی رشد بیش از ۴ در صدی را تجربه کردند.

در گروه سیمانی‌ها در نمادهایی همچون سیمان شرق، سیمان هگمتان، سیمان صوفیان، سیمان ارومیه و سیمان خوزستان با روند رو به کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند و نمادهایی در این گروه بودند که توانستند در شرایط نه چندان مطلوب از مقداری رشد برخوردار باشند.

خودرویی‌هایی که در روز گذشته توانسته بودند با صف‌های پیاپی خرید رشد قابل توجهی را تجربه کنند امروز با نوسان‌هایی همراه شدند به طوری که تعداد زیادی از صف‌های این گروه تب رشدشان فروکش کرد و امروز شاهد روند کاهشی در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی بودند.  

بیشترین حجم و ارزش معامله امروز نصیب نماد شرکت پلی‌اکریل شد. به طوری که در این نماد ۱۹۶ میلیون و ۷۱۵ هزار سهم به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد تومان در ۹ هزار و ۲۱۸ نوبت داد و ستد شد. نماد سایپا بعد از پلی‌اکریل بیشترین حجم و ارزش معاملات به خود اختصاص داد به طوری که بیش از ۹۹ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۳ میلیارد تومان در این نماد داد و ستد شد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۳۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۱۸۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از ۱۰۴ هزار نوبت داد و ستد شد.

آیفکس نیز امروز با روند کاهشی ۲.۶ واحدی همراه شد و به رقم ۸۹۶.۸ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به بیش از ۴۴۴ میلیارد تومان رسید. این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۶۹۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۵۶۵ نوبت داد و ستد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید