Performancing Metrics

محدودیت نسخه بعدی iOS برای آیفون‌های قدیمی | اتاق خبر
کد خبر: 391778
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1396 - 13:28
به‌روزرسانی‌های آینده برای سیستم عامل iOS ۱۰، آیفون ۵ و ۵c را کنار می‌گذارند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، وقتی اپل به‌روزرسانی بعدی خود را برایiOS ۱۰  عرضه کند که همانiOS ۱۰.۳.۲  خواهد بود، این به‌روزرسانی نرم‌افزار تنها قادر به اجرا برروی دستگاه‌هایی است که از ویژگی‌های یک پردازنده ۶۴ بیتی بهره‌مند باشند، به عبارت دیگر، این به‌روزرسانی در iOS آینده تنها برای دستگاه‌های آیفون ۵s و بعد از آن در دسترس است.

همچنین برای کاربران آی‌پد نیز با به‌روزرسانی  iOS ۱۰.۳.۲، تنها دستگاه‌های عرضه‌شده پس از اکتبر ۲۰۱۳ از این به‌روزرسانی بهره‌ خواهند برد.

در حالی که این موضوع از مهم‌ترین تحولات پیش‌آمده نیست، به نظر بعید به نظر میرسد که اپل پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی‌تر را در اواسط چرخه قطع کند. اپل معمولا تنها زمانی پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی را متوقف می‌کند که به‌روزرسانی عظیم iOS در ماه سپتامبر عرضه شود.

اما با اشتیاق اپل به استقبال از انحصار آینده ۶۴ بیتی، این حرکت اجتناب‌ناپذیر بود. همچنین به نظر نمی‌رسد سیستم عامل iOS ۱۰.۳.۲ یک به‌روزرسانی عمده باشد، بلکه تنها چند پیشرفت برای سیری و برخی ویژگی‌های جزئی دیگر را معرفی می‌کند.

همزمان با انتقال همه‌جانبه اپل به دستگاه‌های ۶۴ بیتی، نرم‌افزارهای ۳۲ بیتی در اپ‌استور نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند. با عرضه iOS ۱۱ ، تمام پشتیبانی‌ها از برنامه‌های ۳۲ بیتی برداشته می‌شود. بنابراین کسانی که بخواهند همچنان از برخی برنامه‌های قدیمی‌تر ۳۲ بیتی استفاده کنند، باید روی سیستم عامل iOS ۱۰ باقی بمانند. تخمین زده شده که در حال حاضر ۱۸۷ هزار برنامه ۳۲ بیتی در فروشگاه آنلاین اپ‌استور وجود دارد.

 انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید