Performancing Metrics

میزان تولید نفت و گاز ایران در سال جدید اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 391781
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1396 - 14:16
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درمورد میزان تولید نفت و گاز ایران در سال جدید اظهار کرد: میزان تولید نفت ایران تا پایان سال ۹۶ به چهار میلیون و ۵۰ هزار بشکه و میزان تولید گاز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب خواهد رسید.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی کاردر  درمورد میزان تولید نفت ایران در سال جاری گفت: میزان تولید نفت ایران تا آخر فروردین به چهار میلیون بشکه در روز می‌رسد و طبق پروژه هایی که تعریف شده بیش از  ۵۰ هزار بشکه نمی توان به آن اضافه کرد که این ۵۰ هزار بشکه از آزادگان جنوبی برداشت خواهد شد. تلاش می‌شود تولید از سایر میادین در همان سقفی که در حال حاضر وجود دارد حفظ شود.

وی افزود:هر سال نزدیک به ۳۰۰ هزار بشکه را از دست می دهیم، در سال ۱۳۹۶ افزایش تولید ۳۵۰  هزار بشکه‌ای خواهیم داشت که ۳۰۰ هزار بشکه آن جبران می شود و ۵۰ هزار بشکه اضافه خواهد شد. البته  مباحث اوپک بستگی به تصمیم وزارت نفت دارد. اما تلاش ما این است ظرفیتمان را تا جایی که می توانیم بالا ببریم. زیرا قدرت چانه زنی ما را بالا خواهد برد.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در مورد تولید گاز نیز توضیح داد: امیدواریم تولید گاز غنی در سال ۱۳۹۶ به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب برسد. حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون مترمکعب نیز در سال ۱۳۹۷ و با تولید حداکثری از میدان پارس جنوبی محقق می‌شود.طبق آخرین آمار تولید گاز کنونی کشور حدود ۸۸۵ میلیون مترمکعب است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید