21 فقره گواهینامه انطباق برای صادرات محصولات کشاورزی زنجان صادر شد | اتاق خبر
کد خبر: 392578
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1396 - 11:01
زنجان - ایرنا - مدیر کل استاندارد استان زنجان گفت: پارسال 21 فقره گواهینامه انطباق برای صادرات انواع کشمش، خرما و نکتار توسط این اداره کل صادر شد.

 

به گزارش اتاق خبر، داود کارگرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ارزش این کالاهای صادراتی بیش از 79 میلیارد ریال و به کشورهای کانادا، آلمان، اسلوونی ،مجارستان ،ترکیه، هلند، بلژیک، اتریش، صربستان، عراق و مونته نگرو بوده است.
وی اظهار کرد: کالاهای مشمول استاندارد اجباری جهت صادرات، باید از اداره کل استاندارد، مجوزهای لازم را دریافت کرده و در صورتی که این کالا، پروانه کاربرد علامت استاندارد داشته باشند می توانند به امر صادرات مبادرت کنند.
کارگرزاده، کشمش، زیره، زعفران، خرما،برگ زردآلو، پسته و مغز پسته را 6 قلم کالای کشاورزی مشمول استاندارد اجباری جهت صادرات ذکر کرد که برای صادرات نیاز به اخذ گواهینامه انطباق با استاندارد دارند.
مدیر کل استاندارد استان زنجان ادامه داد: ادارات کل استاندارد، متناسب با نوع محصول گواهینامه انطباق کالای صادراتی را در کوتاه ترین زمان ممکن صادر می کند.
وی حاطر نشان کرد: این گواهینامه پس از بازدید و نمونه برداری از محصول و تایید آن از سوی آزمایشگاه تایید صلاحیت شده صادر می شود و متقاضی میتواند نسبت به صادر کردن محصول خود از سوی گمرگ اقدام کند.
8068/7320
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخش

نظرات
ADS
ADS
پربازدید