Performancing Metrics

اختصاص 465 میلیارد ریال اعتبار جبران خسارت‌های سیل در آذربایجانشرقی | اتاق خبر
کد خبر: 392704
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1396 - 19:11
استاندار آذربایجان شرقی از اختصاص 465 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت و بازسازی تأسیسات، زیرساخت‌ها و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل اخیر در استان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، اسماعیل جبارزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به خسارات ناشی از سیل اخیر در استان، اظهار داشت: این میزان اعتبار در راستای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل، اختصاص داده شد.

وی افزود: اعتبار تعیین شده در راستای هزینه‌های خدمات مدیریت، پشتیبانی و نظارت فنی، بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر هزینه‌های مربوط به جبران خسارت‌های سیل صرف خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: همچنین در راستای بازسازی 30 واحد مسکونی شهری و 924 واحد مسکونی روستایی، کمک بلاعوض از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین از اعتبارات اختصاص‌یافته، بخشی برای بازسازی تأسیسات زیربنایی و کمک بلاعوض برای تامین لوازم خانگی و معیشتی خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل پرداخت خواهد شد.

جبارزاده بیان کرد: مبلغ 214 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت نیز از طریق بانک‌های عامل و با معرفی بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی، به آسیب‌دیدگان از سیل و با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت، به‌منظور جبران خسارت‌های ناشی از سیل به بخش کشاورزی و با معرفی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ازمحل منابع بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در راستای پرداخت به‌موقع این اعتبارات، سازمان برنامه و بودجه استان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی‌ها، گزارش عملکردی از روند پرداخت اعتبارات هزینه شده ارائه کند.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات اختصاص‌یافته در راستای جبران خسارت‌های ناشی از سیل اخیر در استان آذربایجان شرقی، از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید