Performancing Metrics

ایران و عراق، تفاهمنامه همکاری های بانکی امضا کردند | اتاق خبر
کد خبر: 392767
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1396 - 19:53
تفاهم نامه همکاری های بانکی ایران و عراق با محوریت روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی دو کشور و توسعه همکاری ها امضاء شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، به منظور گسترش همکاری بانکی بین دو کشور ایران و عراق و همچنین اجرائی کردن موافقتنامه همکاری امضای شده در سال گذشته بین رؤسای کل بانک های مرکزی دو کشور، «ولید عیدی عبدالنبی» مشاور رئیس کل بانک مرکزی عراق و «فیصل وسام الهمیص» مدیر عامل بانک تجارت عراق (TBI) در رأس یک هیأت تخصصی با «حسین یعقوبی میاب» مدیر کل بین الملل بانک مرکزی و برخی مدیران و کارشناسان ادارات ارزی، نظارتی و نظام های پرداخت دیدار و گفتگو کردند.

قرار است هماهنگی های لازم به منظور برگزاری کمیته مشترک بانکی متشکل از بانک‌های دولتی و خصوصی طرفین در 2 هفته آینده در تهران تشکیل شود.

مذاکرات دو روزه هیات های ایران و عراق با امضاء یک یادداشت تفاهم همکاری های بانکی و بررسی صورتجلسه مذاکرات کارشناسی به کار خود پایان داد.

قرار است پس از بررسی صورتجلسات تنظیم شده، موافقتنامه های مربوطه در جریان برگزاری کمیته مشترک در تهران امضاء شوند.

تفاهم نامه همکاری های بانکی ایران و عراق با محوریت روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی دو کشور،
افتتاح حساب متقابل به ارز یورو، مکانیزم استفاده از ارزهای محلی دو کشور در تسویه وجوه تجاری، اتصال سیستم پرداخت کارتی طرفین به یکدیگر، حمایت و تسهیل افتتاح شعب بانک های تجاری ایران و عراق در کشور میزبان، تسهیل در پرداخت و نقل و انتقالات وجوه مسافران و زائران دو کشور و همچنین آموزش کارکنان بانک های مرکزی و تجاری عراق در ایران از محورهای این تفاهمنامه به شمار می رود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید