Performancing Metrics

پیش‌بینی افزایش 3 میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران | اتاق خبر
کد خبر: 393016
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1396 - 18:58
معاون شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که برای توسعه میادین بین شرکت ملی نفت و شرکت‌های داخلی و خارجی امضاء شده است، گفت: طبق نتایج این تفاهم‌نامه‌ها پیش‌بینی می‌شود حدود سه میلیون بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت کشور اضافه شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، غلامرضا منوچهری در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت PNOCEC فیلیپین در زمینه‌ی مطالعات توسعه میدان پازنان و فاز سوم میدان دارخوین که در حاشیه سومین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون ۲۴ تفاهم‌نامه امضاء شده و قرار است در این نمایشگاه چهار تفاهم‌نامه دیگر امضاء شود. از این تعداد ۲۰ تفاهم‌نامه با شرکت‌های بین‌المللی و چهار تفاهم‌نامه با شرکت‌های داخلی بوده است و تعداد مطالعاتی که براساس این تفاهم‌نامه‌ها انجام شده ۷۰ مطالعه است.

وی افزود: این تفاهم‌نامه‌ها علاوه بر مطالعاتی که روی میادین در بخش بالادست صورت گرفته باعث می‌شود دید گسترده‌تری نسبت به توسعه میادین ایجاد شود. بخش قابل توجهی از این ارزیابی‌ها در ارتقاء ضریب بازیافت متمرکز بوده که نتایج خوبی داشته است.

معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: تاکنون و طبق مطالعات انجام شده پیش‌بینی می‌شود حدود سه میلیون بشکه در روز به ظرفیت تولید فعلی کشور اضافه شود. البته این پروژه‌ها درازمدت بوده و به ۱۰ سال زمان نیاز دارد تا این تولید اضافی حاصل شود، اما این افزایش تولید می‌تواند قابلیت ایران را در تولید نفت افزایش دهد و ذخائر اثبات شده را بالا ببرد.

منوچهری ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود ظرف دو سال آینده ۸۰ میلیارد دلار قرارداد امضاء شود که این موضوع باعث به‌کارگیری ظرفیت پیمانکاران ایرانی می‌شود.

وی با اشاره به قراردادهای MOU، اظهار کرد: براساس این قراردادها پیشنهادهای متنوعی برای توسعه میادین از شرکت‌ها ارائه می‌شود که ممکن است در شرایط خاص با این شرکت‌ها وارد مذاکره شویم، اما توسعه میادین عمدتا براساس مناقصه و قراردادهای جدید نفتی صورت می‌گیرد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با شرکت فیلیپینی مذکور اظهار کرد: این شرکت، شرکت اصلی نفت فیلیپین است و امیدوارم بتواند پیشنهادات مناسبی ارائه کند تا به عنوان یک رقیب در کنار شرکت‌های دیگر برای حضور در بازار نفت ایران سهم داشته باشد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید