Performancing Metrics

حضور مردم عوام گرایی را شکست می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 393023
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1396 - 20:33
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی معتقد است بهترین راه برای عبور از عوام گرایی‌های انتخاباتی، حضور و مشارکت مردم در عرصه رای گیری خواهد بود؛ حضوری که نشان می دهد وعده‌های غیر واقعی مطرح شده توان پیروزی در انتخابات نخواهند داشت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عباس آخوندی در یادداشتی به چگونگی مقابله با اندیشه‌های پوپولیستی در انتخابات پرداخت و اعلام کرد: فصل مشترک بسیار باریک و محدودی میان بحثی حوزه‌ی عمومی با آن ارتباط برقرار کنند و طرح بحث های منطقی وجود دارد و از این ور در رویارویی با رقیب پوپولیست، حرکت در مسیری که او آغاز کرده خطر افتادن به  بی‌اخلاقی را در پی دارد.

وی با بیان اینکه تمرکز بر ادبیات ارتباطیِ کارشناسانه به شکست منجر می‌شود، اظهار کرد: رعایت اخلاق به مسیر بسیار حساسی نیاز دارد. با این وجود روشنفکران، نخبگان و تمام مردم ایران که نگران آینده‌ی ایران هستند، باید به این نکته توجه کنند که توسعه‌ی پوپولیسم تهدید واقعی امنیت ملی ایران است.

آخوندی معتقد است بهترین راهکار فقط حمله به منطق پوپولیسم است و نه پاسخ به ادعای بی‌مبنای آن. بسیاری از شهروندان وقتی با چنین ادبیاتی از سوی برخی نامزدها مواجه می‌شوند که آشکارا می‌خواهند رای آنان را با وعده‌های پوشالی بخرند، آنان را گمراه کنند و فریب دهند، ممکن است از مشارکت در انتخابات دلزده شوند. ولی  تنها راهکارِ مبارزه با این تفکر حضور فعال در انتخابات و استفاده از حق قانونی "من یک رای دارم" است. فقط با رای می‌توان دستِ رد به سینه این افراد زد. راهکار مشارکت حداکثری است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید