تشکیک در پایدار بودن رشد اقتصادی | اتاق خبر
کد خبر: 393234
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1396 - 13:43
سایه نفت بر رشد اقتصادی ۸ درصدی؛
یک کارشناس ارشد اقتصادی، با بیان اینکه بخش قابل توجهی از رشد اقتصادی بالای ۸ درصد، مربوط به فروش نفت است، گفت: این رشد پایدار نیست.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، سیدمهدی حسینی در واکنش به اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در مناظره تلویزیونی، گفت: واقعیت این است که مناظرات با این ساختار، چندان ظرفیت مباحث کارشناسی را ندارد، بلکه صحبت‌های ارایه شده از سوی کاندیداها، بیشتر جنبه شعار داشت تا اینکه برنامه ای مطرح شود؛ تنها رئیس جمهور آن هم به صورت محدود برنامه ارایه داد؛ درحالیکه انتظار می رفت که کاندیداها برنامه عملیاتی ارایه دهند.

کارشناس ارشد مسائل اقتصادی همچنین درباره این سخن حسن روحانی که در دولت یازدهم برای اولین بار، کشور به رشد بالای ۸ درصد رسیده است، با تاکید بر این اینکه این رشد اقتصادی، پایدار نخواهد بود، گفت: آمار رشد بارها اعلام شده است؛ ضمن اینکه بخش قابل توجهی از آن، مربوط به فروش نفت بوده و بنابراین نمی توان امیدوار بود که از استحکام و ماندگاری لازم برخوردار باشد.  

وی تصریح کرد: برای رشد اقتصادی، باید زمینه ها در همه بخش ها فراهم باشد و کشور هم با رکود دست و پنجه نرم نکند، در غیر این صورت با گذر زمان، رشد اقتصادی که حاصل از نفت باشد، کاهش می یابد و نمی توان به آن امیدوار بود.  

روز گذشته، حسن روحانی، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مناظره سوم نامزدها عنوان کرد: در این دولت(دولت یازدهم) برای اولین بار به رشد بالای ۸ درصد رسیدیم در حالی که در ۱۲ سال گذشته چنین رشدی را تجربه نکرده بودیم. در دولت آینده می توانیم این رشد را با روند کاهش تورم ادامه دهیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید